emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Нормандські перемовини й митниця

Мене в контексті Нормандських перемовин лякає один аспект, про який зараз мало хто згадує.

Митниця.

Схема “примирення”, яку нам зараз малюють, із впихуванням ОРДЛО в Україну “як є” без контролю українських прикордонників над державним кордоном, грозить навіть не тільки проникненням російських агентів.

Уявімо, що відбулося те, чого ми боїмося - ОРДЛО передали, але на кордоні немає ДПСУ. Є ОБСЄ, наприклад - у вигляді відеоконтролю чи навіть якихось постів на трасах. Чи, прости небо, “народная милиция Донбасса”.

Вони не тільки не зможуть/не будуть стримувати російські войська чи конвої. Вони не зможуть/не будуть стримувати і просто контрабас, і просто незаконні перетини кордонів.

Зараз, власне, не контролюють. Але зараз в нас є інший фактичний кордон - лінія розмежування. При цьому сценарії не буде і його. Війська-то відведуть. Територію “реінтегрують”.

Це, фактично, означає, що Україна матиме просто величезну діру на кордоні з РФ. Через яку можна буде завезти чи вивезти що завгодно чи кого завгодно. Хочеш - наркоту, хочеш - зброю, хочеш - мігрантів. Просто проведи це через кордон, “контрольований” одиноким дроном ОБСЄ чи батальйоном “Сомалі”, а далі - вези по Україні, куди треба буде.

Увесь контрабас на пріднестровському напрямку здасться казкою. Український кордон із РФ просто припинить існування - адже з такою “дірою в борті” його вважай, що не буде.

І от цю радість вже відчує кожна мавпа, “далека від війни та політики”. Як у вигляді впливу на криміналітет, так і у вигляді впливу на економіку. Шкірою відчують. На усіх місцях відразу.

Втім, не тільки вони. Ми усі. Особливо коли неможливість влади України контролювати міграційний та товарний потік на власну територію змусить ЄС задуматися щодо скасування безвізу та Угоди про асоціацію.

Як на мене, це вже достатній привід зустрітися під офісом президента невдовзі, 8 грудня (посилання на подіюhttps://www.facebook.com/events/835758876841114/?ti=icl)

Співзасновник «Демократичної Сокири» Victor Tregubov

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment