emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Трубы

О ТРУБЕ И НЕ ТОЛЬКО.
«После подписания Трампом 20 декабря 2019 года положения раздела 7503 военного бюджета вступают в силу немедленно. Строительство СП-2 должно быть прекращено», — комментарий Минфина США. Швейцарская компания Allseas, уже приостановила работы.

Что произошло? Ничего особенного. Просто Штаты подождали, когда плешивый карлик ввалит в этот проект максимум миллиардов, а потом по щелчку пальцев поставили его на многомесячную паузу.

Хочу уточнить, что Вашингтоном прописаны только санкции в отношении компаний, вовлеченных в строительство и работу газопроводов "Северный поток-2" и "Турецкий поток". Но и они вводятся в более мягком виде, чем ранее предлагали сенаторы. Это удар по Эрэфии, хоть и несколько смягчённый Трампом.

Второй удар - рекордная финансовая поддержка ВСУ. Только по линии Пентагона она составит $300 миллионов. Третий удар по Москве - создание Космических войск США. Кремль этого очень опасался, боясь быть втянутым в дорогостоящую космическую гонку вооружений.

Ещё стоит отметить, что в новом проекте бюджета имеется запрет Белому дому передавать Турции истребители F-35, за которые Анкара уже заплатила 1 млрд дол - реакция на закупку турками российских зенитно-ракетных систем С-400.

Всё это гуд, но сейчас нас больше всего интересует - будет ли достроен СП-2? Не строим иллюзий - будет. Путин посадит население на морковку и картошку, но этот политический проект добьёт в 20-21 годах. Скорее всего, на пару с китайцами и значительно превысив смету.

Профиты для нас? Очень своевременные, но одновременно временные - такой вот каламбур. Не гадая на кофейной гуще, ждём детальных пояснений Коболева и Витренко по новому транзитному контракту. Morning!

1. Закон із санкціями проти ПП-2 Трамп підписав (у чому я не мав і краплі сумніву). Компанія Allseas негайно припинила прокладання труб по дну Балтійського моря. Наслідком цієї перемоги було різке пом‘якшення позицій РФ на перемовинах по газу в Берліні-Мінську.
2. Оскільки на цю тему обов‘язково буде написана найближчими днями купа алармістської дурні, спробую пояснити декілька принципових речей. Головна з них: відмова від позову на 12 мільярдів баків до Стокгольму з приводу транзиту в обмін на новий договір - це жодним чином не зрада. Суть цього підготовленого позову - оплата чекістами пришвидшеної амортизації нашої труби саме через відмову продовжувати завантажувати її газом в наступні роки. Коротко це можна було б сформулювати так: ми побудували спеціально під ваші експортні контракти газогін, а ви його не завантажили в достатній мірі і тепер споруджуєте власний, тому компенсуйте нам збитки. Самі розумієте, що суму збитків Нафтогаз, як заведено, малював максимально, тим паче, що Арбітраж традиційно не задовольняє позови в повному обсязі. Реально було б, у разі успіху, розраховувати на половину або й третину суми компенсації, а враховуючи, як не просто і не дешево проводити примусове стягнення з Газпрому і скільки часу це забирає, то й менше. Головне: самий факт підписання нового контракту на економічно обґрунтованих умовах позбавляє наші претензії до Газпрому щодо транзиту всякого сенсу.
3. Наші офіційні джерела подають поки що дуже скупу інформацію щодо подальшої долі інших претензій України до Газпрому. Російські також обмежуються загальними фразами. Ну, відносно штрафу АМКУ щодо зловживання Газпромом своїм монопольним становищем, то воно було мертвонародженим від моменту прийняття, бо ніхто його не виконуватиме за визначенням. Інша справа - позов по збитках від реквізиції Чорноморнафтогазу на 5 мільярдів доларів. Конретно я, знаючи особисту позицію керівників Нафтогазу, сильно сумніваюся, що Коболев із Вітренком могли прийняти таку умову чекістів і відмовитися від претензій. З іншого боку, питання це політичне, а політикою в нас керує інша людина, чия безпринципність і запопадливість щодо Путіна відома.
Почекаємо прес-конференції Вітренка о 12. Думаю, після неї багато що зрозуміємо

Subscribe

 • Избиратели

  Роман Шрайк 11 ч. · да, слова владимира зеленского о том, что историю с его офшорами расследовали не…

 • Омелян. Перемога!

  Volodymyr Omelyan 8 ч. · У червні 2020 представники Офісу Президента України запропонували мені високу…

 • Терроризм

  Юрій Бутусов 5 ч. · Россия взяла в заложники миссию ОБСЕ на Донбассе чтобы обменять их на взятого в плен…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments