emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Звільнення продажної судді

Привіт, друзі. Вища рада правосуддя під кінець тижня принесла нам чудові новини. Вчора, 9 січня, було остаточно звільнено суддю Олену Литвиненко.

Незнайоме ім’я? Нічого не чули про цю людину? Ми впевнені, що, ой як чули. Олена Литвиненко – це та сама суддя-засновниця Баришівської системи правосуддя. Це людина, яка спільно з реперкою Alyona Alyona зробила селище міського типу Баришівка відомим на всю Україну. Окей, досить вступів, давайте ближче до діла.

Влітку минулого року суддя Литвиненко винесла абсолютно неправосудне рішення проти лоукостера SkyUp, фактично заборонивши його роботу. І ось зараз, через пів року, вона заслужено йде на відпочинок. Це маленька, але дуже важлива перемога для кожного, хто брав участь у протидії Коломойському та його агентам в українських правоохоронних органах та владі. Розповідаємо чому.

Влітку 2019 року мешканка смт Баришівка Оксана Пасенко нібито подала позов на український лоукостер SkyUp до Баришівського райсуду. Вона була глибоко обурена перенесенням свого рейсу з аеропорту Жуляни в Єгипет. Пізніше виявилось, що SkyUp взагалі не літає в Єгипет з Жулян. І в принципі компанія того місяця НЕ МАЛА вильотів з Жулян.
Журналістка програми Схеми: корупція в деталях Valeriya Egoshyna знайшла саму Оксану Пасенко та її знайомих, і дізналась, що наша героїня не лише не користувалась послугами компанії SkyUp, а й не літала ніколи в житті та жодних квитків не купляла. І позов до суду вона також не подавала, й тим більше не була на судових засіданнях. Взагалі Пасенко загубила паспорт, відстаньте. Як не дивно, її підпис на позовній заяві відрізнявся від її підпису в паспорті.

Однак згадані вище факти не завадили судді Литвиненко винести рішення про призупинення ліцензії авіакомпанії SkyUp, яка є прямим конкурентом компанії МАУ, що належить Ігорю Коломойському.

Не дивно, що виник скандал, на який відреагували журналісти Схем та усі ми з вами.
Але цирк продовжився, коли суддя Литвиненко скасувала своє рішення (однак це не завадило адвокатам Коломойського й далі діяти в апеляції), написала заяву на звільнення та згодом її відкликала.

Зрештою, в результаті розслідувань журналістів Схем та громадському тиску, який в тому числі здійснювали активісти Д7, суддю Литвиненко таки офіційно звільнили.

Звільнення продажної судді – це перемога, яка показує, що тиск, системність та наполегливість працюють. І ще працює публічність. Тому коли хтось (наприклад, я) просить репост свого чергового лонгріда про схеми Коломойського, будьте ласкаві, зробіть його.

Усі судді, що виносять незаконні рішення будуть покарані лише в тому випадку, якщо громадянське суспільство буде переслідувати їх до кінця.

І ми будемо це робити. Країна має знати суддів, яких скоро звільнять.

Співзасновник Партії
«Демократична Сокира»
Anton Shvets

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments