emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Хто наш стратегічний партнер

7 ч.

Не дивуйтесь прихильності Австрії до Росії в контексті підтримки Північного Потоку 2 і засуджень американських санкцій. Не вперше. Корені у жовтні 1955 року, коли повоєнна Австрія отримала згоду від 4 країн на об’єднання. Серед них був і СССР, який поставив цій країні вимогу нейтралітету і, загалом, довго намагався гальмувати цей процес, на відміну від західних держав. Це вдячність жертви хижаку за розімкнені щелепи.

США з п‘ятдесятих періодично намагалися запровадити обмеження проти енергетичної експансії СССР. Від демократа Кеннеді і до республіканця Рейгана були занепокоєні спробою Москви отримати енергетичний контроль над Європою і сліпотою європейських політиків, які не бачили загрози. Лише Ніксон і його держсекретар Кіссінджер намагалися зробити Москву партнером і навіть планували LNG газопровід «Північна Зірка», якому не судилося реалізуватися через прийняття Конгресом поправки Джексона-Веніка, яка накладала ембарго на певні економічні відносини з Совєцьким Союзом за перешкоджання іміграції.

ФРН і Австрія, як і тодішні Франція, Італія та Великобританія, в питаннях постачання енергоносіїв завжди були на стороні СССРа, бо Москва міняла газ на західні труби великого діаметру та інші технології, що становило вигоду обом сторонам: совєцькій - стратегічну, західноєвропейській - короткотермінову економічну.

Отже, Україні треба стати жорстким союзником США в цьому питанні, бо наші інтереси збігаються. Австрійці, німці тощо, звісно, можуть і далі вважати, що хижака можна приручити чи задобрити. Це їхня справа, рано чи пізно вони запізніло зрозуміють, що тваринні інстинкти не перевиховати. Україна в цьому переконалася неодноразово. Саме тому, такі сильні партнери і однодумці, як США і тепер Велика Британія та Польща, мають цінуватися і розуміти свою важливість. Для цього треба просто перестати мовчати.

(Картинка з центру Відня яскраво ілюструє поточний стан справ, бо цей пам’ятник є однією з умов дарування незалежності Австрії у 1955 році)

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Показания Бурбы

  Юрій Бутусов 1 ч · Вчера Следственная комиссия Верховной Рады по Вагнергейту провела заседание в…

 • Хроника одного президента ‎ ‎(24- 25.‎09.‎2021)

  Хроника одного президента ‎ ‎25.‎09.‎2021 Ермак передал распоряжение приостановить работу ВСК Безуглой по теме…

 • Водій- каскадер

  Vavlud Vav 7 ч. · УВАГА Водій Шефіра – довірена особа Ані Лорак та професійний каскадер…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments