Безумовно, піднімати зарплати держслужбовцям потрібно. Але робити це так різко, в умовах дикої кризи в державних фінансах, та ще й обмежуючи коло бенефіціарів тільки найвищими посадовцями - це не ринкові реформи, а зловживання владою, не кажучи вже про демонстративну зухвалість. Давно вже жодна політсила не плювала у вічі своєму електоратові так нахабно.
Втім, досі це охлос цілком влаштовувало, може, і цього разу «прокатіт»?
Коли говорять про це збільшення в 4-5 разів зарплат парламентарям і топ-посадовцям, то чомусь порівнюють їх зарплати з аналогічними в комерційних компаніях чи європейських країнах. Але чомусь не згадують, як це підвищення буде співвідноситися з зарплатами підлеглих цих посадовців.
Адже в реальності більшість роботи з підготовки і реалізації державних рішень роблять не міністр і його заступники, а купа чиновників. І чи значить зростання заробітку керівників, що будуть зростати зарплати і всіх чиновників? Бо якщо не будуть, то це тоді банальне розкрадання з держбюджету грошей на утримання оточення і друзів чинного президента без будь-якого покращення якості держуправління.