emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Болото

Дмитро Сінченко в раздумьях.
9 ч.

Прочитав щойно допис Андрій Єременко про поділ електроального поля України на дві групи. Він стверджує, що до російської агресії у нас був поділ на проросійський та проєвропейський табори, але війна буцімто все докорінно змінила. І тепер він ділить Українських виборців на проєвропейських (проукраїнських) та на групу під умовною назвою "ат'єбітєсь", яку патріотична частина помилково вважає проросійською. Та на мою думку, назва другої групи не точна, якщо вигадувати їй нову назву, то я би назвав її "какаяразніца", і у цьому випадку все стає на свої місця))).

Вона існувала завжди, і раніше її називали "болото". Це, між іншим, не образа, а цілком прийнятний політологічний термін. Болото — у політичному лексиконі, характеристика нерішучих, невизначених політичних сил, груп, партій, політичних лідерів. Болото, Рівнина(фр. Marais; Plaine) — назва групи депутатів, що становила більшість у Конвенті в період Великої французької революції. Болото утримувало нейтралітет, а в головних питаннях йшло за тією з політичних сил, яка на даний момент була сильнішою. Так, саме вони голосували і за умовно-проєвропейських Ющенка-Порошенка, і за проросійського Януковича.

І от тепер саме "болото", найбільша електроальна група в Україні (при чому вона завжди була найбільшою), у купі з рештками проросійських сил обрали президентом Зе. Від цього вони, звісно, не стали проросійськими, і не стануть проєвропейськими. Вони ніякі, і завжди такими будуть. Завтра, коли патріоти виганятимуть обридлого Зе, вони обов'язково їх підтримають.

Від себе: Слушне спостереження, але потребує деякого філологічно-історичного уточнення. Слово це правильно звучить, як "балотто", й походить з італійської. Мабуть, з часів 1000 річних республік- Венеціанської та Генуезської. Означає воно "вибори" або "голосування". Дієслово "балотуватися" саме цього походження.

У революційному фанцузському Конвенті так називали більшисть депутатів, саме за те, що вони обмежували свою парламентьску діяльність лише голосуванням, "балотто" , й не брали участь у політичних дебатах та не належали до партій.

Негативні конотації й перетворення на "болото" (застійна вода, де жаби квакають) з*явилися, здається, у раннє більщовицькі часи для позначення людей, які недостатньо полум*яніють від великого революційного вчення та геніальності його вождів.

Subscribe

 • РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 4 ч. · РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО Колишній депутат Верховної Ради Олександр…

 • Про тиск

  Валерій Прозапас 5 ч. · Зеленський на ICTV: - Ми використовувавали офшори, бо через сатиру в часи Януковича…

 • Цинизм

  Печерский холм ​​ 🏛️Источники сообщают, что в Офисе президента придумали гениальный по своему цинизму план, как использовать нехватку на всех…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments