emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Звернення рабина Моше Ацмана до Яд-ва-Шем

Звернення рабина Моше Ацмана до Яд-ва-Шем з приводу повторного розгляду кандидатури митрополита Андрея Шептицького на звання Праведника народів світу не лише правильне і справедливе, а й має непогані шанси бути розглянутим позитивно. Нагадаю, що попередні подання завершилися неуспішно з суто формальних причин: очільник УГКЦ, зокрема, надсилав поздоровчу телеграму Гітлеру з приводу захоплення Києва, тобто, формально може вважатися колаборантом. І це стало на заваді відзначенню митрополита Андрея, хоча ніхто не заперечував, що ним і його церквою врятовані (з ризиком для життя) сотні євреїв. Мало того, він не лише звертався до своєї пастви, щоб ті не брали жодної участі у вбивстві євреїв, а й надіслав листа Гімлеру із вимогою не залучати українську молодь до винищувальних акцій.
Нещодавно звання Праведника був удостоєний (посмертно) Хельмут Кляйніке - колишній німецький чиновник, який, подібно до Оскара Шиндлера, рятував євреїв, залучаючи їх до певних робіт «на благо Рейху».
І якщо вже керівництво Яд-Вашем робить виняток для колишнього члена НСДАП, то посилатися на якісь контраверсійні епізоди в біографії митрополита Андрея - просто нижче критики.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments