emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"O, back in the USSR!" (c)

Проєкт «закону про дезінформацію» протягує в Україну «русский мир» руками «Слуг народу», а не російською зброєю.

Документ містить загрози, співмірні із диктаторськими законами 16 січня 2014 року, не залишаючи місця для свободи слова. І журналістів, і навіть кожну людину зможуть кидати у в’язницю за поширення інформації, що не сподобається владі.

Як це працюватиме? Закон запроваджує поняття дезінформації. Це «недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес». А недостовірна інформація – це «неправдиві відомості про осіб, факти, події, явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них НЕПОВНІ АБО ПЕРЕКРУЧЕНІ».

Будь-яку інформацію легко оголосити «неповною» і кваліфікувати як дезінформацію, якщо, на думку влади, вона становить суспільний інтерес. Не є дезінформацією оціночні судження, але лише «за умови наявності мінімальної фактологічної основи». Вважає влада, що «фактологічна основа» (а що це таке, до речі?) недостатня – і оціночне судження теж стає дезінформацією. Сатира та пародія допускається, але лише якщо «чітко заявлено про сатиричний або пародійний характер» інформації. А якщо «нечітко» - все, це дезінформація.

Всіх суб’єктів у сфері медіа пропонують реєструвати чи ліцензувати. Всіх, хто поширює інформацію (у т.ч. звичайних громадян) оголошують «поширювачами інформації», будь-яке повідомлення яких у соцмережах можуть трактувати як «дезінформацію».

Проєкт зобов’язує (!) ВСІ державні та комунальні структури – від міністерств до дитсадків - пильно стежити за поширенням інформації і «вживати негайних заходів щодо відповіді чи спростування недостовірної інформації, поширеної про них, в тому числі звертатись з цією метою до суду».

Запроваджується посада Уповноваженого з питань інформації, якого призначає уряд і який безпосередньо або через адміністративний суд Києва (той самий, яким керує одіозний суддя Вовк) боротиметься із «дезінформацією».

«Правильних» журналістів пропонуєтсья загнати в одну, по суті, придержавну Асоціацію (в законі прямо розписано, як вона формується і діє, які організації її утворюють, як держава на неї впливає і як ця Асоціація має карати неугідних журналістів). Журналісти, що не увійшли в Асоціацію чи виключені з неї, отримують значно менше прав.

«Правильним» медіа влада надає «Індекс довіри поширювачів масової інформації» за поданням «правильних» організацій, перелік і вимоги до яких визначає також влада.
Права журналістів звужуються, зате для них запроваджується 12 обов’язків.

Автори законопроєкту не жартують, а цілком серйозно хочуть ухвалити у Верховній Раді ці Орвелівські антиутопії.

Але ми цього не допустимо. Вже зараз не лише опозиційні депутати, але і журналісти, міжнародні організації, правозахисники висловлюють рішучий протест. Свободу — не спинити!
P.S. Текст законопроекту Раптом треба лінк на законопроєкт - то ось:

Раптом треба лінк на законопроєкт - то осьhttp://mkms.gov.ua/files/pdf/Disinformation_Draft_2020.pdf

Від себе: з якимось простодушним нахабством зелені більшовики намагаються повернути до життя радянську каральну цензуру, яка здійснювалася шляхом застосування статті, де йшлося про "поширення завідомо неправдивих відомостей". Майже всі дисиденти сиділи саме по цій статті.

Дисидентськй рух був прискіпливо законослухняним. Власне, його головна ідея була у вимогах до комуністичної влади виконувати свої ж власні закони. Ну, це було знущанням з влади, побудованої на сваволі та насильстві. Отих законослухняних дисидентів садили у психлікарні, або у табори. В останнному випадку,  на підставі цього закону. Стверджували, що дисиденти
"поширюють завідомо неправдиві відомості".

Те, що пропонується- це те точно саме, з якимись наукоподібними словесними визерунками, які,  втім, не здатні, приховати брутальну більшовицьку сутність. Відмна цього закону 30 років тому означала кінець більшовицької диктатури. Я не перебільшую. Зараз нависла небезпека встановлення  нео-
більшовицької диктатури.

Subscribe

 • От Тани Адамс

  Андрій Мокров 5 мин. · Таню Адамс гнобят в ФБ Отже поехали: Привет, котятки. Опросы показывают, что…

 • Зеленский дал интервью Наталье Мосейчук

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 2 ч. · Зеленский дал интервью Наталье Мосейчук. Той самой, которую…

 • Переговоры

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 11 ч. · Ермак провёл переговоры с Нуланд. Якобы, обсудили предстоящий…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments