emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Мажоритарка

Хочу поговорити про високе. Може встигну між газособаками, big data та чимось новим.
Скасували мажоритарку і скорочують кількість депутатів.
Противники мажоритарки казали, що вона убезпечить від тих, хто за гроші олігархів, чи за свої гроші, чи місцевих князьків пройде в Парламент. Зупинить підкуп на виборах. На мою думку, тепер все в результаті зведеться до грошей олігархів, бо партія отримає відомість через телевізор, а це сотні мільйонів доларів на рекламу. Мажоритарка давала хоча б шанс, що будуть різні групи в парламенті, що доведеться домовлятись і враховувати не лише власні інтереси.
Кількість депутатів. Одна справа контролювати 450, а інша – 300. Купити їх буде значно дешевше. Набрати підконтрольних в список партії буде значно простіше. Падких на статус, чи відомість, чи возвеличення его. На дурака не нужен нож, ему немного подпоешь и делай с ним, что хошь.

Закон про місцеві 2015 року і скасування мажоритарки підняли «ціну входження в ринок». Тепер це доступно лише відомим брендам-партіям. І чим це відрізняється від партій лідерського типу, проти яких так активно виступали активісти, експерти та інші соросята)), які й домоглись скасування мажоритарки?

Це все мені нагадує, як в 2013 люди Януковича, які контролювали новини на більшості каналів, дивились ці новини і були абсолютно впевнені, що на Майдані бомжі, проплачені, і що все це несерйозно. Так і в нашій ситуації. Спочатку ми розганяємо, що мажоритарка зло, а потім виявляється, що всі хочуть її скасувати. Хоча підкуп на виборах можна скасувати посадкою 10 тих, хто давав гроші, і 50 тих, хто брав. Достатньо навіть по одному округу це зробити. За останні 10 років в нас аж один вирок в Одесській області.
Спочатку ми роздмухуємо ненависть до депутатів (практично всі АП це робили так чи інакше), а потім народ їх ненавидить, і жадає зменшення кількості цих покидьків.

Як думаєте, що робити, коли втрачаємо парламентаризм?
Бо наразі він ще є, як не дивно.

Від себе: хочу звернути увагу на те, що в такій відсталій країні, як США, вибори у Парламент виключно мажоритарні. А от у передовому СРСР вибори були по партійним спискам. Точніше, було досягнуто ідеалу: один був список-Блок Комуністів та Беспартійних. Здається зекоманда саме туди штовхає потяг. "Наш паровоз впєрєд лєті!. В коммунє остановка!"

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments