emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Інтрига

Від початку президентства Янелоха були люди, котрі передбачали неминучий конфлікт його з Коломойським, наводячи цілком зрозумілу алюзію із ситуацією Березовський-Путін. Як на мене, ситуація далеко не дзеркальна: Путін уже тоді був досвідченим апаратним гравцем і інтриганом, до того ж, за ним стояла могутня спецслужба (і силовики взагалі) з усім її досвідом спеціальних операцій і важелями впливу на ключових людей. Усе це відрізняє його від Зеленського з точки зору успішності шансів у лобовому зіткненні з олігархом.
Водночас, всередині країни Коломойський набагато впливовіший за тодішнього Березовского: у нього потужна група всередині владної фракції (без якої ніяке моно не моно), супервплив на суди через Портнова, могутній фінансовий ресурс і політично найвпливовіший телеканал, який має досвід як створення (з гімна і палок) президентів, так і їх повного знищення. З цієї точки зору шанси Зеленського на перемогу виглядають досить непевними.
Але на його боці американці, котрі давно і наполегливо полюють за Коломойським, і, що дуже важливо, громадська думка, котра люто ненавидить олігархів взагалі і Коломойського зокрема. Відповідно, президентові пробачать будь-які, навіть некошерні, методи.
Я можу ще довго аналізувати фактори й шанси «за» і «проти», але це все спекуляції, бо якогось простого телефонного дзвінка могло бути достатньо, аби звести конфлікт нанівець або зробити його неминучим. Вже сьогодні під час голосувань законів по землі і банках (а це головні, наразі, вимоги МВФ) ми побачимо, дійшов лист до адресата - чи Коломойський наважиться на відкриту війну зі своїм Големом. Бо якщо так, це може дуже швидко і радикально змінити ситуацію на політичній дошці
Subscribe

 • Що врешті решт маємо?

  Mason Lemberg 3 мин. · Таким чином, сьогодні минуло 23 (двадцять три) дні з моменту введення санкцій проти…

 • Націоналісти

  Валерій Прозапас 3 мин. · От ви дарма такі злі та знущаєтесь з члена "Свободи", який продав…

 • Як давно ми в Європі. Леся Українка.

  Людмила Дженжера 21 ч. · Про що ми можливо не знаємо, тримаючи в руках купюру у двісті гривень. На аверсі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments