emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"Вор должен сидеть в тюрьме"

"Вор должен сидеть в тюрьме",- так відповіла на моє запитання про власну політичну незаангажованість новий генеральний прокурор Ірина Венедіктова. Пані Ірина цитувала Гліба Жеглова з відомого фільму Станіслава Говорухіна "Місце зустрічі змінити не можна". Це модна цитата. Але абсолютно тоталітарна! Насправді книга братів Вайнерів про милосердя. Вона так і називається "Ера милосердя". Жеглов у книзі негативний сталініст, а його партнер Шарапов навпаки- людяний молодий слідчий, який шанує верховенство закону. Вор должен сидеть в тюрьме,- говорить Жеглов, коли підкидає гаманець Кірпічу, коли садить у в'язницю невинного Груздєва. Так, у фільмі режисер Говорухін, який керував передвиборчим штабом Путіна, до цього палко підтримував анексію Криму і був шовіністом зробив Жеглова симпатичнішим, ніж в романі. Та й сам Жеглов мав і позитивні риси. Цінував незалежність і справедливість, хоча плював на закон. Ірина Венедіктова, судячи з її виступу зовсім не незалежний Жеглов. Але коли у першому виступі генпрокурор наводить цитату, яка дослівно значить: закон для мене ніщо, - це небезпечний синдром. Давайте читати кримінальний кодекс. Але і інші книжки теж. Давайте будувати європейську державу, а не сталінський табір.

Від себе: насправді весь цей- фільм талановитий радянський треш. Все суцільна брехня, адресована совковому бидлу. Той самий "людяний шарапов", у першій серії дивується, що не заарештували бандита. А коли Жеглов починає йому казати щось з арсеналу британського слідчого, а не капітана НКВД (радянська пропагандистська "клюква"), "людяний шарапов" розповідає, як вони чинили з військовополоненними "па законам ваєнного врємєні".

Ця зелена прокурореса прийшла аби виконувати замовлення Найвеличнішого й подобатися його ядерному бидло-електорату, який обожнює цей фільм. Тут нема  з ким розмовляти.
Subscribe

 • Гра в мовчанку

  Валерій Прозапас 7 ч. · Зверніть увагу на вже традиційний ігнор втрат на фронті з боку…

 • Большой поэт все понимал

  Интересно, что лирический герой (не надо никогда его путать с автором) несомненно влюбляется в свою жертву. Лихорадочно ищет опоры, какие-то…

 • Повторение повторения

  Время от времени делаю перепост этой жуткой и правдивой фантасмагории

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments