emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Кризовий менежмент. Творчість енергійних ідиотів

Є багато слів щодо останніх заяв Авакова і Кличка,і загалом від намірів щось там «сильною рукою»... Спробувала вибрати з них деякі цензурні. Тому що вже не певна, що буде страшніше - сам коронавірус, чи ситуація в країні після його закінчення.

Україна мала всі шанси подолати коронавірус. Маємо на диво низький рівень і динаміку зараження і смертності, попри повний пофігізм людей і спорадичні та місцями химерні кроки влади. Але тут вилізли Зеленський і Аваков з ідеями закрутити гайки, припинити роботу транспорту, всіх підприємців і штрафувати тіток на стихійних ринках...

І от тепер Україна вже точно стане прикладом, як вийти з коронавірусу з найбільшими втратами.

Хіба не спорадично спочатку припиняти міжнародне авіасполучення та перевезення залізницею, а потім героїчними зусиллями звозити з усього світу своїх громадян? І вже точно химерний вигляд має, коли не інфікованих людей з Уханю везуть на обсервацію, але кілька тисяч туристів з Європи відправляють додому після вимірювання температури, без обов‘язкового тестування на коронавірус і з побажаннями посидіти на самоізоляції. Кращого способу завести інфекцію в країну годі вигадати.

Прекрасне рішення спочатку закрити метро, а потім з‘ясувати, що наземний транспорт не справляється з перевезеннями і натовп на зупинках вже сам по собі може бути розплідником зарази. Бо люди, що й було ясно наперед, геть не можуть одномоментно усамітнитися вдома. Частина, дійсно, не усвідомлюють ризики. Але набагато більше тих, хто просто не може дозволити собі припинити роботу, бо ризикує залишитися без будь-яких засобів до існування. Чи змогли щось запропонувати таким людям? Направду, ні.

Обіцянки податкових відсрочок і відтермінування різних виплат для легального бізнесу можуть щось трохи полегшити. Але ж всі чудово усвідомлюють, що близько 40% економічної активності і сьогодні перебуває в тіні. І ця тіньова активність далеко не вся має кримінальний характер. В тіні надаються купа будівельних, сантехнічних та інших побутових послуг. В тіні продаються тони городини та молочних товарів від жителів села, без яких місто неможливо прогодувати. І люди, що живуть з цих доходів часто мають дуже маленькі накопичення і живуть від одного заробітку до наступного.

І тепер всім цим людям заборонили працювати та не запропонували жодного способу отримати кошти на прожиття.

Одночасно прогнозувати, що виростуть ціни на продукти харчування і товари першої необхідності, що можуть бути проблеми з постачанням, і ходити штрафувати продавців городини - це дійсно боротьба з вірусом, а не звичайне здирництво і тупі репресії? Здається логіка дій влади, якщо ти в тіні - то подохни. Навіть якщо це зашкодить суспільству загалом.

Але й цього, виявляється, мало - тепер треба взагалі зупинити транспорт та ввести коменданську годину, щоб вже напевно не змогли працювати й ті, хто ще якось до цього працював.

Можливо, на тлі цих обмежень якось винятково фахово відбувається мобілізація системи охорони здоров‘я? Та щось не помітно. Масок, дезинфекційеих засобів та костюмів захисту або взагалі немає, або є за космічними цінами.

Тестів вкрай мало, призначають їх неохоче і тільки тим, хто вже сильно хворий або присмерті. І це в той час, як ВООЗ, Китай та Південна Корея наполягають, що зупиняють епідемію саме тестування, тестування і ще раз тестування та ізоляція всіх, хто хоч якимось чином міг бути в місці зараження чи в контакті з зараженим. І важливо тестувати і ізолювати не тільки людей з проявами хвороби, але й тих носіїв вірусу, що почуваються здоровими. В Китаї та Ізраїлі, наприклад, за мобільними телефонами відслідковують тих, хто міг бути поряд з інфікованою людиною і надсилають їм СМС-ками вимогу негайно піти на самоізоляцію та пройти тестування на коронавірус.

В Україні, натомісь, навіть немає тестів, що показують наявність вірусу до появи перших симптомів! І що роблять чиновники від охорони здоров‘я, чи визнають вони серйозність проблеми? Аж ніяк. Вони весь час виступають з заявами, що немає сенсу робити тести, доки людина не почне кашляти і задихатися. Це замість того, щоб заявити про відсутність адекватних тестів і шукати можливості для їх завезення.

До цього всього додається критичний дефіцит обладнання для діагностики та лікування важких випадків. А ще сильні побоювання, що лікарі просто не зможуть адекватно відреагувати на тяжкий випадок, якщо з ним зіткнуться. Чи проводили з лікарями, особливо на районному рівні, якісь навчання чи інструктажі щодо виявлення коронавірусу? Чи зрозумілий лікарям аж до сімейного лікаря алгоритм дії при підозрі на коронавірус - де здавати тести, куди везти на лікування? Я щось не бачила, щоб такі інструкції від нашого МОЗу і місця для лікування показували журналістам, і тому сильно сумніваюся, що вони існують.

З тієї інформації, що довелося побачити за останні пару місяців в мене склалося враження, що країни практикують дві базові реакції на цю пандемію. Хтось як Китай жертвує економічною активністю задля проведення радикальних карантинних заходів. Інші як Великобританія, Німеччина чи Італія до останнього намагаються втримати на плаву економіку, в надії, що це дозволить пройти пік епідемії з найменшими втратами.

Зелена влада вирішила взяти найгірше з обох підходів - одночасно знищити економіку і занапастити максимальну кількість українців.

Тому що припинення роботи транспорту і коменданські години ніяк не рятують життя людей, якщо немає тестування на вірус, бажання виявляти контакти інфікованих і спроможності лікувати важкі випадки. Це лише якийсь тоталітарний карго культ хлопчиків на острові некомпетентності. Що ніяк не подорослішають і не хочуть навчитися думати про наслідки власних незграбних дій.

Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments