emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Фахово про пандемію

Ось вам перед сном - три найцікавіші матеріали за день на тему пандемії і що з нею робити.

1. Стаття Оксфордського університету, в якій досліджується летальність від хвороби Covid-19. Основна її думка в тому, що з часом показник летальності знижується через похибку у тестуванні: на початку спалаху виявляють лише важко хворих, а з часом - також помірні та легкі випадки.
Наприклад, у Китаї в перші дні епідемії (випадки з 1 по 10 січня) середня летальність складала 17% від виявлених випадків, тоді як в кінці спалаху - 0,7% (для кейсів виявлених після 1 лютого).
Автори статті вважають, що більш реальна летальність коронавірусної хвороби - близько 1% від виявлених випадків (case fatality rate - CFR), і близько 0,2% від усіх інфікованих (infection fatality rate - IFR).
При чому переважна більшість летальності припадає на людей похилого віку, а серед людей похилого віку - на тих, хто має інші захворювання (люди за 70 без супутніх хвороб майже всі одужують).
Але ці дані не повинні вводити нас в оману щодо непотрібності обмежувальних заходів. Вірус поширюється дуже швидко і наразі без обмежень навіть цей невеликий відсоток тяжких хворих дуже швидко “накриє” медичні заклади.

Посилання: https://bit.ly/2QOBJy4

2. Ісландія провела дуже цікавий експеримент. Там провели добровільний скринінг на коронавірус, коли кожен міг зробити тест.
Маємо перші результати на вибірці 5 571 [умовно] випадкових людей. Кількість інфікованих в цій вибірці виявилася 0,86%. З певними поправками автори статті вважають, що реально це може бути трохи більше - 1% населення. Експеримент триває. Ісландія має унікальну можливість робити подібні дослідження, які будуть дуже цінними - її населення, замкнене на острові, складає усього 364 000 людей.
До речі, Ісландія випередила Південну Корею та вийшла на перше місце у світі за обсягами тестування населення.
В країні на сьогодні виявлено 473 випадки covid-19, і лише один смертельний випадок.

Посилання: https://bit.ly/2wtPcEN

3. Нарешті, стаття у New York Times - реакція на заяви президента Трампа про те, що Covid-19 це щось на зразок грипу, карантин не потрібен і його слід відмінити.
У статті є дуже класна інтерактивна модель, де можна подивитися, який буде ефект від обмежень різної тривалості, і, звичайно, від їх повного припинення (спойлер - все спалахне).
Але що мені було найбільш цікаво - у статті обговорюється питання, а що далі? Адже, як сьогодні написав голова Європейського бюро ВООЗHans Kluge Jr., пандемія Covid-19 - це не спринт, а марафон.
Автори статті у NYT кажуть (і я повністю їх підтримую), що за місяць обмежувальні заходи доведеться послабити, щоб дати економіці та соціальному життю “дихати”. Після періоду активного життя можлива нова хвиля вірусу та нова хвиля обмежень. Але до неї треба бути добре готовими завдяки часу, який виграє нам теперішній карантин.

Посилання: https://nyti.ms/2UCOjlk

Subscribe

 • Суд над Стерненко: что нужно срочно понять Зеленскому

  Сергей Высоцкий После приговора одесскому проукраинскому активисту Сергею Стерненко все мы стали свидетелями беспрецедентных протестов по всей…

 • Подоляк

  Печерский холм ​​ 🏛️Как и следовало ожидать, после вчерашнего состязания в борьбе без правил между полицией и сторонниками Стерненко, власть…

 • З вогнем грають

  Валерій Прозапас 33 мин. · Пам'ятаєте як учасників акцій "Ні капітуляції!" представники влади…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments