emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Що Єрмак і компанія робитимуть далі

Що Єрмак і компанія робитимуть далі

Заява Міністра з питань реінтеграції Рєзнікова про те, що зараз (!) не буде затверджене рішення про створення "Консультативної ради" з представниками "ДЛНР" при ТКГ, не означає взагалі нічого. І не лише тому, що насправді Рєзніков сказав, що це відбудеться пізніше ("..безпосередньо рішення про створення може бути прийнято після консультацій з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Вони на сьогоднішній день тривають").

Просто таке рішення можна ухвалити непублічно.

Нагадаю, що непублічними лишаються і більшість документів, які розглядаються на ТКГ. Хто про це не знає - спробуйте щось отримати за допомогою інформаційних запитів. Я пробував.

І надіятися на повторний злив інформації "Дзеркалу Тижня" не варто. В ОП зробили висновки.

Непублічно можна продовжувати і процес створення "Консультативної ради".

Продовжувати, весь цей час продукуючи софістику, буцім визнання терористів стороною перемовин - це не визнання терористів стороною перемовин. Єрмаку і близькому оточенню Зеленського, як і, підозрюю, самому Зеленському, байдужі дипломатичні й політичні наслідки від цього.

Далі, як і було написано в оприлюдненому "Дзеркалом Тижня" п. 2 і 3 проекту рішення ТКГ про "Консультативну раду", окупаційна адміністрація "ДЛНР" самостійно визначить "10 представників від окремих районів Донецької і Луганської областей".

Пізніше Єрмак і ко. продовжать казати, що ці люди - не бойовики, і взагалі - представники громадянського суспільства окупованих територій. І вони дійсно можуть бути не бойовиками. Але вони точно будуть підконтрольними окупаційним адміністраціям. Там в демократію і плюралізм не граються, повірте.

Власне, Єрмак і ко. насправді, як не дивно, теж не люблять плюралізм і демократію. Тому фразу "10 представників від України" з п. 2 слід розуміти як 10 лояльних Єрмаку людей. Тобто туди неможливо буде потрапити, наприклад, ані мені, ані вам, ані моїм знайомим вимушеним переселенцям, ані більшості знайомих мені правозахисників. Навіть якщо ЗеКоманда зробить імітацію публічного конкурсу на потрапляння в цю "Консультативну раду".

Звісно, в "Консультативну раду" для краси "з української сторони" можуть засунути одного-двух людей не дуже лояльних Єрмаку. Суто для гарної картинки в українських ЗМІ, і щоб було що публічно відповідати проукраїнській опозиції. Але таких людей буде не багато, щоб вони не могли вплинути на голосування в "Консультативній раді". Адже "рішення Ради приймаються 3/4 голосів" (п. 6).

Навряд Єрмак і ко. будуть влаштовувати публічний конкурс на вступ в "Консультативну раду" "з української сторони". Але навіть якщо будуть, то оберуть для цього якийсь політично зручний момент.

З конкурсом або без, але "з української сторони" будуть обрані люди з гарненькими для українських ЗМІ біографіями. Можливо буде навіть декілька відомих людей. І всі або переважна більшість з них, нагадую, будуть лояльні Єрмаку.

Презентація цих людей українському суспільству теж має відбуватися у політично зручний для цього момент.

Далі російські ЗМІ і російські дипломати будуть старанно висвітлювати засідання цієї "Консультативної ради", щоб додавати політичної ваги їх напрацюванням в очах, перш за все, міжнародної дипломатії. Українська влада теж подаватиме для українських ЗМІ все так, щоб щоразу збільшувати значущість "Консультативної ради".

Від критиків Єрмак і ко. будуть відмахуватися фразами типу: "Так написано в Мінських домовленостях. Ми змушені узгодити з представниками ОРДЛО низку питань" і "Це громадянське суспільство спілкується з громадянським суспільством".

Далі "Консультативна рада" поступово або одразу ухвалить на своїх засіданнях спущені з Кремля законопроекти про проросійську автономію Донбасу, про тамтешні місцеві вибори, транскордонне співробітництво з РФ, "мовне самовизначення", широку або абсолютну амністію сепаратистам, свою міліцію, свої суди і свою прокуратуру. Коротше все, що дійсно написано в так званій "політичній частині" Мінську-2. І що Україні насправді категорично не треба виконувати.

Далі Єрмак і ко. спробують подати "результат роботи" "Консультативної ради" як дипломатиний прорив і мирний консенсус, який влаштовує більшість Це буде аргументом, щоб змусити більшість "Слуги Народу" проголосувати за "розроблені" в "Консультативній раді" документи.

Можливо ще й всеукраїнський референдум нам на цю тему влаштують, якщо більшість і частина меншостей звикне, що "все норм", а "войовнича меншість" перестане бути рішучою.

І все буде саме так, якщо, звісно, ми з вами все це якось не зупинимо.

Резюмую: "Консультативна рада" потрібна, щоб поступово легітимізувати кремлівські документи в очах більшості українського суспільства та міжнародної дипломатії. Причому капітуляцією нас будуть годувати шматок за шматком. Щоб поступово звикали.

Михайло Лебідь, громадсько-політичний рух Межа, РОК Маріуполя

#НіВизнаннюЛДНР
#НіВизнаннюОРДЛО

Tags: #НіВизнаннюЛДНР, #НіВизнаннюОРДЛО
Subscribe

 • Браслет

  Валерій Прозапас 16 ч. · З Юлії Кузьменко зняли електронний браслет. По хорошому його треба надіти на…

 • ЧИСТО СОВЕТСКОЕ УБИЙСТВО

  Игорь Яковенко Кто убил Виталия Шишова: КГБ или ФСБ, Лукашенко или Путин. Почему спецслужбы России и Беларуси так вольно дышат в Украине. Есть…

 • Відняло пальці?

  Оксана Бучинська Вчера в 18:07 · Відомим блогерам і блогериням відняло пальці , чи руки повністю ? Всі мовчать…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments