emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Український національний склероз

1 ч.

Жодному народу ніколи нічого не падало з неба, всі платили свою ціну за право не стояти в стійлі, боролися навіть не роками, а десятиліттями та цілими століттями.

Біда ж українців в короткій історичній пам'яті, скоріше навіть в її відсутності - звідси одні й ті самі помилки не то що різних поколінь, а протягом життя одного.

Навіть зараз, при ствердженні про ганебність і недопустимість розподілу країни між "смотрящімі" олігархами, лунає "а Коломойського і Таруту в 2014 тоже ж назначали!".
І більшість впевнена, що "назначал" Порошенко.

Але Тарута і Коломойський були призначені 2 березня 2014, коли до інавгурації Порошенка залишалося три місяці.
Призначалися в умовах сепаратиських виступів та реальної загрози розвалу країни.
Призначалися на офіційні державні посади, з відповідальністю та згідно закону - а ніякими не "кураторами".

Це ж не відбувалося в першій чверті XVII століття, а буквально шість років тому - і все одно в головах каша та абсолютно втрачене розуміння контексту та діаметральної різниці між легітимною посадою та феодальним впливом.

Тому я б шкільну програму починав з вивчення прикладу боротьби Нідерландів за незалежність від імперії, яка тривала 80 років - впевнений, 99,5% українців зеленої уяви про це не мають, і переконані, що у голандців все так чудово, бо там "всьо для людєй" одномоментно добрі дяді зробили.

Прикладає до цього руку, і наша дивна "еліта", яка навчилася мімікрувати в кого завгодно, від "младших братьєв" до зеків або професійних патріотів з блазнями - але так і не стала державотворчою.

Але про це і розповісти немає кому, у нас навіть найвідоміший вчитель історії - і той Голобородько.

Від себе: Якби Зеля призначив отих олігархів офіційними головами ОДА, я б не мав до нього жодних претензій. Звісно, це був би неоднозначний крок, але цілком конституційний та з потужніми аргументами на його користь. Вмілі, успішні менеджери та сильні ообистості публічно беруть на себе відповідальність за долю країни у годину національної скрути.   Свою тіньову активність змінюють на прозору, підкотрольну громадянам,  з ризиками та головною біллю для самих себе. Взагалі, у такий сппосіб, вони, принаймні, на цей час перестають бути олігархами.

А те що, він вчинив- це елемент державного перевороту. Передача владних повноважень тіньовим, непідконтрольним громадянам сруктурам. Мафії, одним словом. Проте, думаю, що цей крок подобається ядерному зеленому електорату, до якого сам Зеля ментально надзичайно близький. Ідеалом цього електорату є державне рабство та повна сваволя начальства.  Всі юридчні та процедурні аспекти їх лише дратують. Вони вважають це якимись непорібними ритуалами, а начальство, яке їх дотримується, в них викликає зневагу й ненавість. Через це, вони щиро не бачуть різниці між призначеннями  навесні 2014  року та сьогодн.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Предсказкуемые...

  Sharp`s 🍁 Зеленский заявил, что Украина могла бы рассмотреть вопрос обмена Медведчука на украинских военнопленных, в том случае, если бы РФ…

 • Знайте своє місце

  Валерій Прозапас 11 ч. · Українці до 2019: - Ну безвіз, теж мені досягнення. - Ну армія з ростом…

 • Сталінська юстиція

  Карл Волох 10 ч. · Я не вирішив, як ставитися до прийнятого понад рік тому закону про ворів у законі. Не…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments