emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Нацизм, комунізм та подвійний стандарт

Ось мені цікавенько.

Є націонал-соціалізм. Люди, що керувалися цією ідеологією, у ХХ сторіччі здійснили безліч жахливих злочинів. Він є породженням більш широкої концепції біологічного детермінізму та неподоланої вищості одних людей над іншими через генетичні характеристики - і інші прояви цієї ідеології також небезпечні та людиновбивчі.

Окей.

Заборонили націонал-соціалізм, заборонили усе, що з ним пов'язано. Тих нечислених, хто виходить та каже "Це у Алоізича був неправильний націонал-соціалізм, а давайте спробуємо будувати правильний" усі відторгають, а будь-яка спроба розповісти про біологічний детермінізм робить з тобою на свободі те, що у в'язниці робить камінаут. Себто, значно звужує коло соціальних контактів. Більш того, навіть інші форми детермінізму (соціально-культурний, наприклад) - десь між повним табу та чимось вкрай недостойним.

Окей.

А є комунізм, соціалізм та інші похідні від марксизму (чучхе, маоізм тощо). Породження більш широкої концепції класової боротьби, у якій певна страта має право відбирати майно та навіть життя в іншої у ім'я соціальної рівності. Люди, що керувалися ціми ідеологіями, у ХХ сторіччі здійснили безліч жахливих злочинів, загальна кількість загиблих та замучених націонал-соціалізму фору дасть. При цьому кількість країн та культур, в яких "єфективність" цієї ідеології була перевірена експериментом, значно, значно перевищує кількість країн та культур, де перевірили націонал-соціалізм. Себто списати на "це просто німці щось не так робили, наступного разу/в інших умовах пощастить" значно важче.

Але чомусь людей, які виходять і кажуть "а це була неправильна реалізація концепції класової боротьби, давайте запровадимо кращу" ми не б'ємо заступом проміж очі на упередження. І навіть серйозно з ними дискутуємо. Мовляв...

Ну ок, так теж можна, але тоді чи в один, чи в інший бік.

Чи то ми всерйоз дискутуємо із зігомьотами про те, що біологічний детермінізм якось не альо. Чи то стверджуємо про примат історичного експерименту, але тоді провадимо юних та не дуже прибічників концепцій "отнять и поделить" в різних її вичурних проявах до того ж пєтушиного кута ідеологій, що було перевірено та визнано недійсними.

А то зараз якось не дуже послідовно.

Никита Соловьев Причина банальна и прекрасно тебе известна. Она в том, представители которой из двух родственных идеологий сидели по которую сторону на Нюрнбергском трибунале.
Subscribe

 • Війна між Розумковим та Єрмаком

  Юрій Гудименко 9 ч. · Голова фракції "Голос" Ярослав Железняк виклав пост, у которому доводить,…

 • Выборы в Германии.

  Ирина Аниловская сейчас с Iryna Anilovska. 7 ч. · Выборы в Германии. С уходом Меркель и выбором ее…

 • Война ОП с Разумковым

  Юрій Бутусов 1 ч · Зеленский и Ермак объявили войну Разумкову: фракция Слуга народа рассмотрит замену…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments