emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Цінності

Німеччина офіційно звинувачує США, що ті перекупили (перехопили) в Тайланді 200 тисяч захисник масок, які Берлін закупив був для своїх поліціянтів. Якби хтось ще рік тому сказав про таке, його б засміяли.

Вам би зневажливо заперечили. Ви що? Які захисні маски? Ось-ось на Марс курсуватимуть регулярні космічні перевезення, незабаром усі ми пересядемо на безпілотні авто, нам усім вживлятимуть чіпи з персональною інформацією, а все наше реальне життя назавжди переміститься в соціальні мережі. Адепти дискурсу про невпинний і тільки щасливий технологічний прогрес висміювали реальну реальність, яка вимагала консервативного підходу до захисту Українського периметру - в секторах традиційної, гуманітарної, енергетичної безпеки тощо.

«Футурологи» кепкували над «консерваторами» і стверджували, що ті безнадійно зависли у минулому. Погляньте довкола, казали вони. Забудьте про Росію, свою українську мову, національну пам‘ять і дивіться на майбутнє прагматично. Ми, мовляв, вже давно живемо у новому світі без кордонів, в якому важить тільки фінансовий прибуток, споживацтво і насолода.

Життя ж показує зовсім інше. Один лише вірус демонструє, що світ дуже швидко стає консервативним, диким, а навіть примітивним. «Відкритий» світ рівних можливостей моментально може стати закритим. Ми бачимо, що ера сучасного споживацтва наплодила дуже багато коштовних товарів і послуг, без яких можна обійтися. Це ж стосується казково багатих фріків з шоу-бізнесу, Інстаграм-блогерів, коучів, тусовщиків, світських левів і левиць. Загальне виборче право у суспільстві зажертих споживачів, які деградують в міру розвитку технолоній, призвело до безвідповідального голосування на виборах за клоунів. Бо консьюмерист з правом голосу повірив в кінець історії, лінійний позитивний прогрес і тільки вічне щастя...

Згодом напишуть не одну статтю і виголосять не одну промову, що COVID-19 повернув розбещене людство до реальності і вказав на абсолютні цінності.

Subscribe

 • Проза життя проти конспірології

  Карл Волох 2 ч. · Дивлюсь, як коментатори в пошуках причин учорашнього провалу Зеленського…

 • Провал

  Volodymyr Omelyan 55 мин. · Щось спільне є у долі Саакашвілі і Зеленського. Один повернувся…

 • Креветка

  Oleksii Osypenko 4 ч. · На самом деле, все очень и очень просто. Я не думаю, что ВАЗ - болен,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments