emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Дискримінація за критерієм "смерди не люди".

Коли уряд встановив, що 60+річні мають сидіти під домашнім арештом, таку дискримінацію можна було пояснити тим, що літні групи більш уразливі до КОВІД-19. Пояснення доволі тупе, але хоч якесь.

Коли з цього правила зробили виняток "крім осіб, які працюють в критичній інфраструктурі" - це можна було пояснити тим, що баланс плюсів та мінусів потребує такого винятку: погано що ці люди не посаджені під арешт, але шкода від втрат критичної інфраструктури внаслідок їхнього арешту (і не-роботи на критичну інфраструктуру) ще більше зло, ніж навантаження на систему ОЗ внаслідок загроз їхньому здоров'ю.

Але вчора уряд зробив з цього правила виняток
"арешт для всіх. крім уважаємих людей" -- "крім осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”", тобто "представників влади".

Це вже нічим не прихована дискримінація за критерієм "смерди не люди". Не може бути ніяких виправдань для винятку з дискримінаційної норми "уважаємих людей" просто за фактом їхньої уважаємості.

Не передбачено ніякого тесту стосовно наявності в роботі цих людей чогось критичного, або більш критичного ніж в роботі якихось літніх людей в приватному секторі - держава просто прибрала незручності для "своїх", нічого більше в цих нормах нема.

Уряд нахабно і брутально порушив положення Статті 24 Конституції -

"Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками".

Причому це ті права, які є захищеними і які Конституція забороняє обмежувати навіть в умовах надзвичайного стану. Тобто навіть якби був запроваджений НС - обмеження в тій формі, як його запровадив уряд, все одно було б відверто антиконституційним.

Від себе: ще раз  зауважу, що літні люди більш урзливі не до отримання вірусу, а до ускладнень від нього. Відтак, ніякої  пдвищенної  небезпеки для інших вони не несуть. Чинити зі своїм здоровьям, як їй заманеться, якщо це не впливає не безпеку інших, це суверенне право людини. Держанй примус тут -це тоталітарна поведінка. Примус задля лримусу

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments