emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Спецоперація

Підозра Тетяна Чорновол - цинічна технологія, привід для повернення в Україну діячів режиму Януковича та їх остаточної легалізації.
Не буду коментувати суть підозри. Юридично про незаконність дій ДБР та про відсутність вини Тетяни вже заявив Горбатюк - людина, яка найкраще з усіх знає матеріали справи.
Політична оцінка також зрозуміла. Ще рік тому, під час президентських виборів, багато хто з нас намагався докричатися до українців, попереджаючи, що за спиною Зеленського до влади прийде Антимайдан. Також ми попереджали і про наслідки працевлаштування в ДБР адвоката Януковича Бабікова.
Але окрім оцінок завжди є питання «навіщо?». Кожна дія повинна бути чимось вмотивована. В тому числі дія щодо переслідування Тані та інших майданіців.
Відкинемо простий мотив помсти когось з ДБР. Бо система працює безособистісно і беземоційно. Співробітники ДБР просто виконують вказівки. Суть подій повинна бути в іншому.
Мені здається, що справа Чорновол та майбутні можливі справи проти Парубія та інших лідерів та активістів Майдану - це чергова російська спецоперація. Так, це переписування та паплюження історії Революції гідності. Так, це намагання нівелювати жертву протестуючих та цінностей Майдану, поставивши знак рівності між вбитими та вбивцями.
Але кінцева мета цієї спецоперації в іншому. Схоже на те, що скоро ми почуємо від багатьох спікерів так чи інакше пов’язаних з проросійськими групами та владою тезу про те, що якщо між протестуючими та режимом не було різниці. Що якщо режим Януковича і протестуючи вчиняли злочини. Що якщо Майдан був в тому числі і незаконними масовими заворушеннями. Значить треба ухвалити новий закон про амністію. Хочете щоби ваших «майдаунів» не садили? Звільніть з під відповідальності і Януковича з Пшонкою, тітушок, тих представників Антимайдану, які стали основою «російської весни». Портнов з своєю подругою Венедиктовою з політичною допомогою усіх консерв та Медведчука будуть реалізовувати тут саме цей російський сценарій. Сценарій за яким Пшонка, Захарченко та інші зможуть спокійно відмитися від відповідальності за кров на руках, повернутися в України зі своїми статками. Та в перспективі профінансувати і організаційно підтримати «російську весну - 2».
Росії дуже важливо, щоби всі її шістки змогли повернутися сюди і допомогти Кремлю в його планах. Також Путіну дуже важливо зруйнувати пам’ять про Майдан. Та покарати всіх хто на протестах ціною крові вирвав Україну з його пазурів.
Залишається останне питання: навіщо це Зеленському? Мені здається, що Зеленський вже не ухвалює самостійних рішень. Як колись Януковича, росіяни ведуть його вузьким коридором можливостей, контролюючи його через оточення.
Для мене режими Зеленського повністю тотожний режиму Януковича. Для того, щоби врятувати Україну від чергової російської пастки треба, щоби президент та його влада пішли в законний спосіб. Шляхом дострокових виборів. Інакше в українців зірве різьбу. І наслідком цього стане нове повстання зі всіма ризиками, яке воно несе.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments