emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Дефолт-недефолт. Зелена дилема

Нерідко доводиться чути «ну, тепер вони всі свої гріхи, навіть дефолт, спишуть на пандемію, тому можуть собі дозволити будь-яке безумство». Ну, що ж, давайте пригадаємо події 2014-2015 років і спробуємо провести певні паралелі.
Ви не можете не пам‘ятати, що сталося з економікою в ті роки: різке падіння рівня життя населення, девальвація втричі національної валюти, стрибок цін на газ і опалення тощо. Чи були в цього об‘єктивні причини? Ще й які. Яценюк прийняв у 2014 уряд не просто із нульовою сумою на рахунках казначейства, а й із рівнем ЗВР значно нижче критичного. Більше того, всім причетним було зрозуміло, що катастрофа в економіці найбільшою мірою викликана саме попереднім штучним підтриманням нереального курсу гривні та низьких тарифів - тобто, без різкого зниження рівня життя населення (а жодних джерел для фінансування популістичного неподобства у країни вже не залишилося) вийти з кризи було неможливо. До цього додалася війна (тобто, різкий стрибок видатків на оборону), окупація Росією одного з провідних промислових регіонів країни, біженці, російське економічне ембарго, котре означало зниження на чверть усього українського експорту. Іншими словами, якби український уряд складався з суцільних Бальцеровичів-Тетчер-Лі Кван Ю, то й тоді без різкого падіння рівня життя населення не обійшлося, а вихід із кризи навряд чи був набагато стрімкішим.
І що, допомогли ці об‘єктивні причини Яценюку? Жодним чином. За пару років його рейтинг обнулився, і він на сьогодні є одним із найненависніших політиків в Україні - при тому, що був найліпшим прем‘єром за історію незалежності і витягнув країну з ями (більше схожої на прірву).
Ви, мабуть, запитаєте, чому пишу про Яценюка, а не Порошенка? Ну, на його (ПАП) щастя в країні є прошарок людей, котрих цікавить щось крім економіки. То за рахунок «армії, мови, віри» і ще дипломатії він зберіг підтримку певної частини виборців. А Яценюк, безпосередньо відповідальний за економіку, і його політсила просто хрестоматійно витерті із політичної мапи. Принаймні, станом на сьогодні.
До чого я це все пишу? У керівництва зелених через брак досвіду і мізків є сьогодні спокуса не заїдатися з Коломойським і його Плюсами - спеціалізованою машиною із обнулювання президенських рейтингів - і провалити закон про банки, тобто, співробітництво з МВФ. І ймовірно, вони сподіваються потім відбрехатися вірусом. Але, як я тут намагався показати, все це ілюзії. Дефолт призведе до стрибка протестних настроїв і силового повалення влади. І підтримають це не тільки прихильники Порошенка, а й мільйони дебілів, котрі рік тому були впевнені, що обирають Голобородька. А в Зеленського, на відміну від Януковича, Беркуту немає, як і справдньої партії, опори на місцеві еліти, співставних коштів тощо. Та й ситуація в країні принципово інша. Тому, як би я не бажав нинішнім недолугим керманичам швидше зникнути з політичного життя, не думаю, що їм варто ризикувати і тішити себе ілюзіями, що вони здатні пережити дефолт.
П.С. До речі, учорашня атака на Таню, на мою думку - майстерний хід Портнова, аби зірвати підтримку антиколомойського закону з боку промайданвських депутатів

Subscribe

 • Грязный стукач

  Борислав Береза 4 ч. · То, что Серёжа Лещенко стал банальным наёмником Банковой все уже давно…

 • Торговля на крови

  Юрій Бутусов 2 ч. · Торговля на крови: зачем Зеленский начал масштабные закупки электрики у…

 • “Здесь был Вова”

  Павел Казарин Вчера в 08:53 · Президентская каденция Владимира Зеленского достигла экватора.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments