emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Сергій Власенко відсилає ДБР на третій курс

Спеціально для співробітників ДБР (витяг із курсу лекцій «Кримінальне право»- третій курс університетської програми навчання)

Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині ( частина перша статті 115 Кримінального Кодексу України).
В цьому визначенні слово умисне означає, що убивця повинен мати ПРЯМИЙ або НЕПРЯМИЙ умисел на заподіяння смерті іншій (конкретній) людині. Прямим є умисел, якщо особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільно небезпечні наслідки і бажала їх настання.(частина друга статті 24 Кримінального Кодексу України). У випадку із вбивством прямий умисел ( тобто суб’єктивна сторона цього злочину) означає- особа знала, що вбивство це злочин, передбачала наслідки вбивства і смерті людині і ХОТІЛА СМЕРТІ САМЕ ЦІЄЇ ЛЮДИНИ.
Непрямим є умисел, якщо особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільно небезпечні наслідки і хоча не бажала, але свідомо припускала їх настання (частина третя статті 24 Кримінального Кодексу України). У випадку із вбивством непрямий умисел ( тобто суб’єктивна сторона цього злочину) означає- особа знала, що вбивство це злочин, передбачала наслідки вбивства і смерті людині і ВНАСЛІДОК СВОЇХ ДІЙ ПРИПУСКАЛА смерть САМЕ ЦІЄЇ ЛЮДИНИ.
Умисел повинен бути направлений на позбавлення життя.

P.s. Щодо елементів злочину (об‘єкт, суб‘єкт, об’єктивна сторона, суб’єктивна сторона) і про те, що між елементами злочину повинен бути причинно-наслідковий зв’язок і що лише наявність ВСІХ елементів утворює склад злочину- окрема лекція. Але теж за третій курс університетської програми.
P.p.s. - об‘єктивна сторона злочину вбивство- це дії скеровані на позбавлення життя конкретної особи. Тобто вбивця повинен безпосередньо вчиняти дії які призвели до смерті(вдарити ножем, вистрілити із зброї, підпалити приміщення І забарикадувати двері не даючи можливості вийти тощо). Це теж інша лекція, але той же третій курс.

Від себе: це важливі уточнення, бо Таню, загалом, захищає закон про амністію майданівцям. Але цей закон не охоплює звинувачення у навмисному вбивстві. Саме тому дбрівські покидьки шиють їй цю маячню з подачі Портнова. Власенко не залишає камня на камені від цього.

Проте, звертє на себе увагу те, що він підкреслено виступає як фаховий правознавець, а не як політик, депутат від Батьківщини. Можливо, у такому академізмі є певний практичний сенс, Sina ira et studio, так би мовити. Вилядає переконливіше для тих, хто щиро хоче розібратися. Але є сумніви що у ДБР, прокуратурі та суді такі є.

Subscribe

 • ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ

  Max Mykhaylenko сейчас с Maksym Mykhaylenko . 2 ч. · ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ Вообще, очередной крах…

 • Часы тикают

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Сообщение советника министра обороны Юрия Бутусова о том, что экс-начальника главного разведывательного управления…

 • Чергова методичка

  Валерій Прозапас 13 ч. · Всі каліровані малороси як під копірку почали розганяти нові методічки імені…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments