emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Токсичний Міхо

«Якщо я хоч раз порушу закон, я піду у відставку». Памятаєте ці слова?
Перевіримо найближчими днями.

Експрезидент Грузії М. Саакашвілі не може бути призначений на посаду віцепрем'єр-міністра з питань реформ.
Інакше буде порушено український закон.
Згідно зі ст. 7 Закону «Про Кабінет міністрів України», не може бути призначена на посаду члена Кабінету міністрів України особа, яка має судимість, не погашену чи не зняту.

А що у нас з Ніколозовичем? Засуджений в Грузії. Судимість дійсна.

У червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Міхеіла Саакашвілі до шести років ув'язнення за перевищення службових повноважень. Суд визнав доведеним, що у 2005 році Саакашвілі, який обіймав у той час посаду президента Грузії, наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.

Також у січні 2018 року Тбіліський міський суд визнав винним Саакашвілі у справі "про злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі.

Суд повністю погодився зі звинуваченнями прокуратури в тому, що президент у 2009 році помилував чотирьох поліцейських, які відбували термін за вбивство у 2006 році працівника банку Сандро Гіргвліані.

Справа про це вбивство мала широкий резонанс у Грузії, оскільки до вбивства Гіргвліані побічно були причетні колишній міністр внутрішніх справ Вано Мерабішвілі, начальник департаменту конституційної безпеки Дата Ахалая та інші високопоставлені працівники правоохоронних органів.

У червні 2019 року Верховний суд Грузії не задовольнив касаційну скаргу адвоката Саакашвілі про скасування вироку Тбіліського міського суду, який визнав його винним в перевищенні службових повноважень на посаді президента.

***

Європа. Тепер і Грузія?

Міністерство закордонних справ Грузії відкликало свого посла з України.

Рішення Тбілісі було ухвалене на тлі розмов про імовірне призначення колишнього президента Грузії й екс-очільника Одеської ОДА Михаїла Саакашвілі віце-прем’єром з питань реформ в українському уряді.

Водночас грузинські ЗМІ стверджують, що міністр закордонних справ Давид Залкаліані «був дуже засмучений» рішенням Зеленського.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Показания Бурбы

  Юрій Бутусов 1 ч · Вчера Следственная комиссия Верховной Рады по Вагнергейту провела заседание в…

 • Хроника одного президента ‎ ‎(24- 25.‎09.‎2021)

  Хроника одного президента ‎ ‎25.‎09.‎2021 Ермак передал распоряжение приостановить работу ВСК Безуглой по теме…

 • Водій- каскадер

  Vavlud Vav 7 ч. · УВАГА Водій Шефіра – довірена особа Ані Лорак та професійний каскадер…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments