emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"П’ятий місяць "день бабака": справа Шеремета під час карантину


Автор: Валерія Бурлакова

Закриті засідання, судді на лікарняному, сценарій у випадку зараження ув’язнених від Юлії Кузьменко, зрив термінів розгляду апеляції і виклик безплатного адвоката для Андрія Антоненка та результати довгоочікуваної експертизи "довжини тіла" Яни Дугарь.

"ЖАХ БУТИ ЛІКАРЕМ І ВОЛОНТЕРОМ". ЮЛІЯ КУЗЬМЕНКО

У березні хірург Юлія Кузьменко мала пройти обов’язкову переатестацію, яку завжди проходила раз на п’ять років - для того, щоб мати можливість і далі надавати допомогу дітям. Такої можливості їй не дали.

По ситуації на початок карантину існувало рішення суду щодо тримання Юлії Кузьменко під вартою до 3 квітня. 16 березня, за два дні до запланованого судового розгляду клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу, Юлія написала лист із ІТТ, у якому попросила усіх небайдужих залишитися вдома.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 01

Рідна сестра Юлії Кузьменко в умовах неможливості підтримати лікарку у суді ініціювала флешмоб у соцмережах на її підтримку - вона запропонувала опублікувати фото з табличкою "#FreeDrKuzmenko" та позначити у дописі представників генпрокуратури. Фото з Facebook

"...Як ви пам’ятаєте, я все ж таки лікар, і ваше здоров’я для мене важливе зовсім не менше за власну свободу, - підкреслила Кузьменко. - Тому, попри те, що я неймовірно за всіма вами сумую і радію, коли на судових засіданнях вас бачу, – маю прохання. Судове засідання щодо зміни мого запобіжного заходу, яке має відбутись 18.03.2020, подивіться, будь ласка, дистанційно".

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 02

Розгляд клопотання захисту, утім, все одно перенесли через карантин.

Наступного дня, 19 березня, близькі Юлії знову оприлюднили лист від неї: "Це жах бути лікарем і волонтером - і не мати можливості бути поряд з лікарями та волонтерами саме зараз. Тримайтесь, рідні".

Хоча насправді і в ІТТ Юлія Кузьменко продовжила волонтерити, незабаром написавши ще один лист - у тому числі і з поясненнями щодо того, як саме та через кого можна допомагати у боротьбі з пандемією.

1 квітня Печерський суд вже у закритому режимі розглянув клопотання обвинувачення щодо продовження терміну тримання Юлії Кузьменко під вартою. На цей момент вже було відомо, що прокуратура вирішила продовжити терміни досудового слідства у справі до 12 липня. І Печерський суд прогнозовано знову вирішив залишити лікаря під вартою - цього разу до 30 травня.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 03

Не вплинули на думку судді Білоцерковця навіть аргументи захисту Юлії Кузьменко щодо світової практики під час пандемії і для зменшення ризику зараження людей зменшувати на етапі досудового слідства запобіжні заходи на не пов’язані із триманням під вартою.

Вже наступного дня Юлія Кузьменко прокоментувала це у своєму новому листі.

"У випадку інфікування Covid-19 (а це питання часу – сусіди по камері постійно виїжджають і заїжджають), шансів на виживання напрочуд мало. Розраховувати на легкий перебіг не варто – імунітет після 4 місяців у в’язниці низький – а апарату для вентиляції легень немає, так само, як і лікаря в ІТТ. А в лікарню ніхто не повезе, оскільки окрему палату з охороною (такі вимоги до в’язнів) ніхто не забезпечить.

Але, якщо хтось сподівається, що немає людини – немає проблеми, то даремно. На випадок погіршення мого здоров’я є лист, в якому викладені усі мої роздуми з приводу справи Шеремета, хто і навіщо в кінці 2019 року швиденько почав і намагається закінчити "розслідування" вбивства Шеремета, хто і як тримався за крісло, яке хитається", - запевнила лікар.

Розгляд апеляції на рішення щодо продовження тримання під вартою мав відбутися 16 квітня. Однак не відбувся - тому, що впродовж двох тижнів (за законом на це виділяється 5 днів) суддя Олег Білоцерковець так і не підготував необхідний для розгляду апеляції повний текст своєї власної ухвали. Відповідно, документи з Печерського суду не могли передати до суду апеляційного. Розгляд апеляційної скарги наразі перенесли на 28 квітня.

"Моє улюблене свято, найсвітліші дні року. Моїй дитині немає з ким фарбувати крашанки, як ми це робимо щороку, діти Ріффмастера не сядуть у неділю за святковий стіл разом з татом. Брехливість, кар’єризм та боротьба за крісло в самих верхах правоохоронних органів принесли горе нашим дітям, сім’ям, забрали в нас надію на справедливість – і в рідних та близьких Павла Шеремета в тому числі.

Я маю прохання. Воно стосується мене, Ріффмастера, Яни Дугарь. Там, де зараз я та Ріфф, права власного голосу немає. Воно є у наших адвокатів, але, хто був на наших судах, чудово знають, що голос адвоката, так само, як і факти, судді пропускають повз вуха – рішення суду є ще напередодні, навіщо напружуватись, коли можна повисіти в мобільному або роздивлятись природу за вікном.

Все, що ми маємо – ваші голоси. Тому зараз, практично на річницю президентства Зеленського В.А. – зайдіть на його сторінку і спитайте – ті його обіцянки щодо розкриття резонансних справ, це він мав на увазі розкриття цих справ або закриття за будь-яку ціну? Оскільки зараз це "розслідуємо як слід і покараємо кого попало".

Спитайте Гаранта Конституції щодо його обіцянки справедливості. Одного разу, коли його запросили на брифінг щодо справи Павла Шеремета, він став гарантом свавілля, беззаконня, кар’єризму у вищих ешелонах влади. Він став гарантом несправедливості, обману та фальсифікації.

Спитайте Президента щодо обіцяної справедливості. Спитайте за нас – у нас самих такої можливості немає. Спитайте – заради нас, наших дітей, наших сімей. Витратьте 5 хвилин вашого часу, ви – наша остання надія, ви – наші голоси", - попросила лікарка напередодні Пасхи у своєму поки що останньому зверненні.

Читайте також: Нацполіція відкрила кримінальне провадження щодо адвоката підозрюваної у вбивстві Шеремета Кузьменко

У помешканні Кузьменко 23 квітня знову відбувся обшук.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 04

"СПОДІВАЮСЬ, НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ КЕРІВНИЦТВО КРАЇНИ ЗРОЗУМІЄ, ЯКУ ПРИКРУ ТА ЖАХЛИВУ ПОМИЛКУ ЗРОБИЛА НАЦПОЛІЦІЯ". АНДРІЙ АНТОНЕНКО (RIFFMASTER)

У випадку музиканта Андрія Антоненка в середині березня апеляційний суд з третьої спроби все ж таки розглянув апеляцію щодо попереднього рішення Печерського суду продовжити тримання Андрія під вартою. Ухвалу суду першої інстанції вирішили залишити без змін.

27 ж березня судді мали розглянути клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу, однак засідання перенесли через те, що Антоненка просто не доставили у суд. Неможливим виявилося і забезпечити проведення відеоконференції. Як зазначив один з захисників музиканта, Леонід Маслов, "ізолятор тимчасового тримання (підрозділ поліції) відмовив слідчому судді (!) в організації відеоконференції, мотивуючи це відсутністю письмового документа з мокрою печаткою".

Маслов наголосив, що це фактично "відмова у правосудді" - і не тільки тому, що в аналогічних ситуаціях відеоконференції вже проводилися і "без мокрих печаток". А насамперед з тієї причини, що напередодні засідання слідча суддя зобов’язувала прокурора забезпечити конвоювання підозрюваного або відеоконференцію з ним. В умовах карантину захист був не проти другого варіанту. Однак вже у суді прокурор Зузак розповів, що відповідне повідомлення отримав лише безпосередньо у день засідання - а без цього він, як підкреслив Маслов, "не знав, що треба забезпечити участь підозрюваного".

Засідання зрештою перенесли на 2 квітня - день народження сина Андрія Антоненка Віктора. "У мого сина Вітюші завтра, 2 квітня, день народження. Дуже вас прошу, привітайте малого. Йому буде приємно. Ну, і мені, звісно", - заздалегідь попросив музикант у листі з ІТТ. Як і Юлія Кузьменко, він почав писати листи регулярно, і усі вони оприлюднюються у Facebook.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 05

Андрій Антоненко з сином

2 квітня у суді відбулася чергова абсурдна історія. На заплановане на 10:30 засідання Андрія Антоненка знову не привезли, однак замість цього вирішили доправити його на 15:00 до судді Олега Білоцерковця, який раніше санкціонував обшук у Леоніда Маслова. Більше того, на засідання до Білоцерковця "забули" викликати захисників Андрія Антоненка. Щоб вирішити цю "невеличку" проблему, прокурор та суддя вигадали покликати до музиканта безкоштовного адвоката з БВПД (безоплатна вторинна правова допомога, - Ред). Викликаний адвокат, щоправда, негайно зв’язався із захисниками Андрія та повідомив їм про те, що відбувається.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 06

Малюнок від Андрія Антоненка

Коли план рухнув і стало зрозуміло, що без адвокатів не обійтися, - засідання вирішили перенести на наступний день. 3 квітня воно почалося із того, що захист заявив відвід судді Білоцерковцю. Відвід, розглядати який призначили суддю Матійчука, не задовольнили - і у той самий день, вже ближче до вечора, Білоцерковець продовжив розгляд. Термін тримання під вартою для Андрія Антоненка він продовжив до 1 червня.

А вже наступного дня, 4 квітня, музиканти та інші митці почали проводити онлайн-марафон під назвою "Білими нитками" - на підтримку усіх фігурантів "справи Шеремета".

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 07

"НІЧОГО НОВОГО". ЯНА ДУГАРЬ

У Яни Дугарь засідання по зміні запобіжного заходу мало відбутися 16 березня - безпосередньо у день початку карантину. Однак суддя Підпалий, як з’ясувалося, у останній момент пішов на лікарняний - і засідання перенесли на невизначений термін.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 08

Зате 1 квітня нарешті з’явилися результати експертного дослідження, яке визначило "довжину тіла" Яни Дугарь - 175 см.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 09

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 10

Яна Дугарь та адвокат Віталій Коломієць

Нагадаємо, "розвідниця" на відео має встановлений зріст 165 см, із можливою похибкою у 3%.

Наступного дня по справі Яни Дугарь відбулося засідання. "Але лишайтесь дома, - закликав усіх напередодні її адвокат. - В прокуратури нічого нового, в нас декілька позицій. Спробуємо організувати відео через поручителів".

Запобіжний захід у вигляді денного домашнього арешту у цей день Яні Дугарь продовжили до 31 травня, незважаючи на результати нарешті проведеної експертизи. Однак деякі позитивні зміни день все ж таки приніс. Військового медика зобов’язали бути вдома з 22 вечора до 6 ранку (раніше було з 20 до 7). Також їй дозволили знаходитися не лише у селищі Гвардійському, де розташована її військова частина, а і у Новомосковському районі Дніпропетровської області загалом.

П’ятий місяць день бабака: справа Шеремета під час карантину 11

Суд 2 квітня - Яна Дугарь, її захисники та поручитель Яна Зінкевич

Більше ніяких зрушень квітень, який вже майже закінчується, не приніс.

"Нічого нового. Абсолютно", - відповідає на запитання щодо цього сама Яна.

"...В цілому, без змін.Тримаюсь. Завдяки всім вам, вашій допомозі, підтримую моральний стан та дух. Сталеві не здаються! П’ятий місяць "день бабака", - пише Андрій Антоненко у своєму черговому листі з ІТТ 22 квітня. - Сподіваюсь, що найближчим часом керівництво країни зрозуміє чи побачить, яку прикру та жахливу помилку зробила нацполіція з усіма витікаючими наслідками. Сподіваюсь та вірю".

Валерія Бурлакова, Цензор. НЕТИсточник:https://censor.net.ua/r3191000

Tags: #freedrkuzmenko
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Грязный стукач

  Борислав Береза 4 ч. · То, что Серёжа Лещенко стал банальным наёмником Банковой все уже давно…

 • Торговля на крови

  Юрій Бутусов 2 ч. · Торговля на крови: зачем Зеленский начал масштабные закупки электрики у…

 • “Здесь был Вова”

  Павел Казарин Вчера в 08:53 · Президентская каденция Владимира Зеленского достигла экватора.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments