emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Маніулятивна технологія та семантична війна

Російська гра в слова.
Я йшов на допит в ДБР, щоб допомогти слідчому з‘ясувати питання організації Міжнародного форуму присвяченого Голодомору і з‘ясувати для себе, чи ДБР справді хоче розібратися у цій вигаданій справі.
Перше завдання виконав протягом трохи більш, як годинного допиту.
Друге прояснилося кілька годин після цього: ДБР не цікавить хто, як і для чого організовував форум.
Їх цікавить дискредитація - мене, Інституту національної пам‘яті, Голодомору.
Тому неприсутній на допиті представник ДБР Арманов повідомив пресі, нібито В’ятрович «не відповів на питання, бо не пам‘ятає».
Навіть важко кваліфікувати таку заяву. Це, напевно, можна було б назвати розкриттям таємниці слідства, якщо б не було відвертою брехнею.
Заява Арманова дозволила врешті вийти на інформаційну арену головним ініціаторам «справи» - Бужанському та Портнову - які мовчали після першої хвилі інформаційних повідомлень про завершення допиту. Почалася гра в слова, заради якої це все й провокувалося: Голодомор - фуршет, національна пам‘ять - «В‘ятрович забув», Революція Гідності - масові заворушення (це вже із справи Тані Чорновол). Кожне важливе слово/поняття вибити протилежним. Те, що викликає повагу, шану - зробити огидним і недостойним. Росія любить такі ігри.


Тетяна Чорновол Я також так вчора подумала. Технології маніпуляцій. Переписують історію на рівні асоціацій. Голодомор-фуршет. Як команди для собак. На Донбасі і в Криму ця технологія вже показала себе в усій красі.

Olexiij Babenko Це називається семантичною війною. Ми її програємо по всіх фронтах. Дуже часто, навіть патріотичні люди через нерозуміння підігрують ворогу. Наприклад широко використовують слово "сепар", сепаратист, тобто, і далі переконувати, що в Україні точиться громадянський конфлікт, а не російська агресія, на багато простіше.
Це як один з прикладів. Свою роль відіграють і "термос", і Південно-Західна залізниця і "губернатор" і "какая разніца"..
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments