emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Харківщина. Повзучий реванш

Back In The U.S.S.R.

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер фактично повертає Харків в морок радянського союзу і русского міра. І робить він це, призначаючи на важливі ключові посади відвертих путінолюбів і ватників. То хто ж він? Телепень? Ватник? Чи зрадник?

З моменту свого призначення головою Харківської ОДА Олексій Кучер тішить всю область своїми продуманими, корисними й патріотичними діями, а також прекрасною комунікацією з громадою.

Я навіть не знаю, що в цій фразі брати в лапки, бо хочеться відразу все. Останнім часом Кучер особливо помітний на тлі забезпечення лікарень усім необхідним в умовах епідемії, але про це писати цензурно не вистачить ніякої витримки.

Та й пост не про це. Зараз стоїть питання прямого проросійського реваншу в прикордонній області. Я зберу волю в кулак і постараюся не зловживати матюками.

У лютому Кучер призначив своїм заступником із гуманітарних питань Грицькова. Те, що це призначення було, м’яко кажучи, сумнівним у плані компетентності, це окрема тема. У Кучера приблизно всі такі призначення. Але в активістів відразу виникла гора питань у зв’язку з відвертою проросійською позицією Грицькова. Тут і жування незрозумілих предметів своїм ротом замість відповіді на питання, з ким воює Україна на Донбасі, і позаминулорічне травневе фото в стилі «діди воювали» разом Добкіним у Берліні з червоною ганчіркою. Але приводів для обурення та невдоволення тоді в нас бракувало й без Грицькова, тому ця історія не отримала належної реакції.

Але в період чергового весняного загострення, напередодні 9 травня, ОДА вирішила піти в атаку. Якщо стерпіли призначення заступником, то значить можна йти далі. І розпорядженням № 202 від 28 квітня Євгена Грицькова вводять до складу і призначають Головою координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді. Ще раз. По складах. Ватника. Главою коордради. З національного. І патріотичного. Виховання молоді. Бінго!

На всі обурені питання різного ступеню цензури Кучер і весь апарат включають режим сліпоглухонімого і просто не реагують.

Але й це ще не все! Щоби двічі не вставати, наступного дня, 29 квітня, розпорядженням № 100-К Кучер призначає начальником управління культури й туризму Людмилу Терещенко (більш відома харків’янам за дівочим прізвищем — Пінегіна). Харків’янам нагадаю, іншим розповім. Це самка ватопітека, яка неодноразово зізнавалася в коханні Путіну та розповідала про велич «русского мира». У 2017 році зусиллями активістів, з диким скандалом і відкриттям кримінальної справи, її звільнили з посади керівника обласного будинку молоді.

У зв’язку з цим, попри карантинні заходи, у понеділок, 4 травня, харківські осередки «Національного Корпусу» й «Демократичної Сокири» та інші міські активісти провели під ОДА близько сотні одночасних одиночних пікетів. З дотриманням соціальної дистанції, звісно ж, і використанням засобів індивідуального захисту.

Пригадайте, ми багато писали «Залишаюся вдома, поки немає держзради»? Ось це, на наш погляд, дуже близька до держзради ситуація. І ми змушені були провести відносно масову акцію, наскільки це дозволяє карантин. Вимоги були прості — скасувати Розпорядження 202, узгодити з членами коордради кандидатуру Голови та внести кандидатуру, яка відповідає своїй позиції та тематиці діяльності ради. Тим більше, що незважаючи на всі зусилля Кучера, такі заступники в нього є.

Після проведення одиночних пікетів, у канцелярію ОДА було подано відповідне звернення. І група активістів, включно зі мною й головою осередку НацКорпусу Костянтином Немічевим наполягали на зустрічі з головою ОДА для донесення своєї позиції. Заяву в нас узяли. А ось зустрітися з нами Кучер не зміг, причому з об’єктивних причин — був у цей день у Києві.

Замість нього нас прийняв його заступник Олександр Скакун. До особистості самого Скакуна може бути багато питань, але у ватних справах помічений він не був. Й у 2014, перебуваючи тоді на службі в СБУ, сторону вибрав абсолютно однозначно. З боку активістів у зустрічі взяли участь: керівники обласних організацій «НацКорпусу» — Костянтин Немічев і «ДемСокири» — яку представляв я, також були депутат Олександр Терещенко і член цієї самої коордради Віталій Янов. Зустріч пройшла цілком коректно й досить спокійно, хоч і не можна сказати, що особливо конструктивно. Скакун пояснив, що питання не в його компетенції, і просто запропонував вислухати наші питання та пропозиції й передати їх губернатору. Відверто кажучи, мені особисто розмова дуже не сподобалась.

Що ж не так? Для початку Олександр наполегливо намагався перевести всю розмову виключно у формально-юридичну площину. Починаючи з повідомлення, що наше звернення буде розглянуто в терміни згідно з Законом України «Про звернення громадян» (незрозуміло, нафіга тоді взагалі запрошувати розмовляти?). Потім повідомив нам абсолютно несподіваний факт про те, що призначення Глави Коордради належить до повноважень голови ОДА. Потім запропонував перерахувати претензії до Грицькова й надати докази (!). І в цілому наполегливо намагався перевести розмову з площини політичної в площину формально-бюрократичну. Наприклад, пропонуючи розбиратися в дисциплінарному порядку з «допущеними прорахунками».

Продовжити розмову подібним чином ми йому не дали. Ми пояснили, що нас не влаштовує перш за все не законність процедури призначення, а її політична складова. Що саме призначення людини з таким бекграундом на цю посаду є плювком в обличчя всій патріотичній спільноті міста й області. Що за фактом цього призначення виникають сумніви, а про яку національність йдеться в словосполученні «національно-патріотичне виховання». Наскільки змогли, ми постаралися донести нехитру думку про те, що ми це не збираємося залишати в такому стані. І що акція близько сотні людей була пострілом у повітря в умовах карантину, а при необхідності, для донесення нашої позиції збереться значно більше людей, партій та організацій. Це все начебто донести вдалося, не розхлюпавши.

Потім почалося танго в стилі Карлсона, який називає Малюкові час своєї появи. Нам було сказано, що з Кучером ми, безумовно, зустрінемось завтра (у вівторок). Але якщо він повернеться й не буде надто заклопотаний. І взагалі, розписуватися за Кучера Скакун не може, бо він його підлеглий, а не начальник. Але все, що ми йому сказали, обов’язково передасть. Ось прямо зараз по телефону. Якщо вийде. Або коли той повернеться. Але ось прям відразу.

Зійшлися ми на тому, що Олександр нам твердо пообіцяв передзвонити Кучеру, домовитися з ним про нашу зустріч і повідомити нам. Сьогодні (в понеділок). У крайньому випадку завтра (мова йшла про вівторок). Зійшлися ми на тому, що в будь-якому випадку, незалежно від успіхів у цій нелегкій комунікації, він обіцяє передзвонити Немічеву не пізніше обіду вівторка й розповісти про успіхи. До того ж, він практично впевнений, що зможе вже назвати нам час нашої зустрічі з Кучером. Ми, у свою чергу, пообіцяли до цього моменту просто поінформувати про акцію й не починати серйозну інформаційну кампанію.

Зараз середина дня середи — 6 травня — і дзвінка все ще не було. Обід вівторка так до цього часу й не настав. Мабуть, після розмови з нами Скакун оголосив голодування й так відтоді жодного разу й не їв.

Уже зрозуміло, наскільки ОДА в цілому й Кучер особисто готові комунікувати щодо цього питання з громадянським суспільством і шукати загальноприйнятне рішення. Зі свого боку повідомляємо: оскільки нам навіть не пропонують можливості особисто донести свою позицію, то ми будемо її доносити іншими доступними методами. У соцмережах і ЗМІ. Масовими акціями. «Включаючи, але не обмежуючись». Гадаю, нас почують.

І ледь не забув. Судячи з реакції, Кучер вважає це призначення абсолютно адекватним, правильним і доречним. Ну раз так, то питання, очевидно, потрібно ставити не лише про адекватність призначення Грицькова, але і про призначення самого Кучера.

Никита Соловьев, голова Демократична Сокира. Харкі

Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments