emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Never again

І ще про 8 і 9 травня. Never again. Ніколи знову. Цю фразу повторює Володимир Зеленський. Цю фразу написала Ірина Венедиктова після цитати пісні "Дєнь побєды". Але звідки виникла ця фраза і до чого тут "Дєнь побєди"?
11 квітня 1945 року американські війська звільнили бранців нацистського концтабору "Бухенвальд". Згодом американці організували виставку з демонстрацією жахів у концтаборі, на яку примусово відправили мешканців сусіднього міста Веймар. Колишні в'язні концтабору розставили на вулицях знаки з написом "Never again", ніколи знову.
Але популярною цю фразу зробив єврейський націоналіст Меїр Кахане , який заснував свого часу "Лігу захисту євреїв". Кахане був сіоністом і палким прихильником Жаботинського , теж сіоніста, що підтримував український рух і листувався з Петлюрою. Від 1969 року Кахане продовжує боротьбу за право радянських євреїв виїхати до Ізраїлю. Ліга Кахане організовує терористичні акти проти радянських представництв за кордоном. Усюди зі словами Never again !
23 листопада 1970 року було кинуто бомбу в офіс "Аерофлоту" у Нью- Йорку , того ж місяця підірвано три машини радянських дипломатів. У квітні 1971 року підірвано радянські торгові представництва у Нью- Йорку та Амстердамі. Кожного разу після актів відбувалися дзвінки зі словами "Never againe". Ніколи знову.
Кахане сам загинув від рук палестинця. Але слова гасла Ліги "Ніколи знову", яке цитували Зеленський, Венедиктова і багато інших політиків однаково адресувалося усім , хто вбивав і пригноблював євреїв: нацистам Гітлера і радянським нащадкам Сталіна. Згодом це гасло стало вживатися у ставленні до всіх жертв геноцидів. Так само і українці, як народ , що був поневолений і нищився каже у ці дні "Never again" усім ворогам , поневолювачам , ворожим режимам: гітлеризму, сталінізму, їхньому нащадку путінізму.

Від себе: Приинагідно,  згадаю  ще один цікавий факт. Меїр Кохане був сином  Кишиневського рабина, який разом з родиною був серед євреїв, врятований від Голокосту Мітрополітом Андрієм Шептицьким.  

Subscribe

 • А тепер д‌і‌с‌к‌о‌т‌є‌к‌а‌ !

  Prozapas Лас-Вегас під Одесою збудували? Збудували. Діснейленд на Хортиці відкрили? Відкрили? Поріг економічного прориву переступили? Переступили.…

 • Хроника одного президента ‎16.‎09.‎2021

  Хроника одного президента ‎16.‎09.‎2021 В окружении президента Молдовы Майи Санду запрос Украины на экстрадиции Чауса…

 • Вечерняя Таня Адамс

  Tanya Adams Добрейшего вечерочка. Жизнь бьёт ключом? Монолитным рожковым 72\74? Отож… 📌 Недавно милиция с Поярковым учила Конституцию до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments