emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

У вільній країні кожен може працювати там, де хоче і як хоче.

Ранок почався з цікавої онлайн дискусії про українців, що працюють або хочуть працювати за кордоном. Навіть не про цинічне бажання частини нашої влади скористатися коронакризою і примусити працювати за смішні зарплати тут в Україні. Абсолютна більшість українців не довіряє владі і все одно знайдуть можливість поїхати за кордон. Річ в іншому.

По-перше, потрібно припинити ставитися до трудової міграції як до негативу. Країна, яка послідовно нищить малий та середній бізнес, не здатна сприяти створенню робочих місць, а після пандемії з’являться ще багато бажаючих працювати за кордоном. Різниця в зарплатах теж нікуди не подінеться. Трудова міграція буде частиною нашого життя на довгу перспективу.

По-друге, державі потрібно вилізти з пози страуса і почати займатися проблемами трудової міграції на рівні державної політики. Міністерство соціальної політики та МІГРАЦІЇ точно на часі. Для початку слід хоча б розібратися, що відбувається, а потім почати системно займатися проблемами від соціального і медичного страхування і пенсійного забезпечення до питань визнання кваліфікацій.

І по-третє, припинити використовувати принизливе визначення "заробітчани" і замінити його на загальноприйняте, наприклад трудові мігранти, працюючі за кордоном тощо.
У вільній країні кожен може працювати там, де хоче і як хоче. Це аксіома. У держави є вибір: допомогти тим, хто працює за кордоном, або перетворити трудову міграцію на еміграцію.

Від себе:  для мене  особисто Совок закінчився, коли з*явилася свобода виізду. Саме можливість залишати будівлю, не питаючи начальство, відрізняє гуртожиток від в*язниці. Отже,  як би там не облаштовували країну всередині, вона залишається в*язницею, доки немає свободи виїзду. Ставлення до цього питання зеленої влади- очевидний прояв вертухайської психології. Спадкоємці...

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments