emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

МедведЧекісти

МедведЧекісти 1

Найбільшу увагу з боку Росії отримує Віктор Медведчук та його оточення, яке поступово перебирає вплив в найбільшій опозиційній силі та нарощує медіа-активи. Через санкції, впроваджені проти нього США, Медведчук особисто, майже не володіє бізнесом, проте його дружина Оксана Марченко та давній партнер Тарас Козак мають достатньо потужний бізнес, який був би неможливий без сприяння керівництва РФ.

Статутний капітал компаній, які прямо або побічно асоціюються з родинним колом В. Медведчука, становить сьогодні близько 3 мільярдів гривень. В медіа до цього кола відносять компанії «Укркапітал», «Спорт-тур», «Терра-Інвест», «Гармонія», «Галицька аграрна Компанія», «Ландрас-Агро», «Галагробізнес МЗ», «Галичина-Органік» і «ПСП «Оскар», «МБК Агротехніка» та інші.

Діяльність півдесятка компаній викликає сумніви. Низка агрофірм, зокрема, «Галицька аграрна компанія», «Ландрас-Агро», «Галагробізнес МЗ», «Галичина-Органік» і «ПСП «Оскар», мають ознаки фіктивних і виглядають створеними заради ухилення від оподаткування. Показово, що ці компанії «ковтали» значні суми від інших бізнес-структур родинного кола.

МедведЧекісти 2

Для створення бізнес-ланцюжка фінансування проросійських сил в Україні в Москві було вирішено використати постачання нафтопродуктів, оскільки 4/5 їх обсягу, що споживається, забезпечуються імпортом з РФ та Білорусі. Тому з 2014 року акції 5-ти російських кампаній, а саме - «Новошахтинського заводу нафтопродуктів», «НЗНП Трейд», «Південь Енерго», «Торгового Дому НЗНП» і «Роузвуд Шиппінг» став володіти кіпрський офшор Ventolor Investment Limited. Кінцевий бенефіціар прихований за ланцюжком офшорів. За висновками ЗМІ, ним є Оксана Марченко, дружина В. Медведчука.

Новошахтинський завод в Ростовській області не можна назвати найбільшим гравцем галузі, проте його доходи в останні кілька років стабільно зростали. Наприклад, за підсумками 2017 року чистий прибуток зріс в 3,6 рази. В той рік всі п'ять компаній, співвласниками яких є близькі до Медведчука і Козаку офшори, в сумі заробили 6 млрд рублів. Завод також отримував субсидії від місцевої влади Ростовської області.

О.Марченко – єдина власниця кіпрської Tumillon Investments ltd., яка через інші кіпрські компанії володіє часткою в 51,1% у російській компанії «НЗНП Трейд». Остання виграла конкурс на право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському автономному окрузі. Його запаси оцінювали у понад 40 мільйонів тонн. Показово, що у конкурсі на видобуток нафти на цьому родовищі приватна "НЗНП Трейд" обійшла державну "Роснефть" через його умови. Згідно з ними, брати участь у конкурсі могли лише компанії з Ростовської області. А у цій області була лише одна фірма "НЗНП Трейд". Навряд чи такий конкурс міг відбутись без погодження з вищим керівництвом РФ. Співзасновником «НЗНП Трейд» є Наталія Лавренюк, яку вважають громадянською дружиною депутата Верховної Ради Тараса Козака.

МедведЧекісти 3

Через швейцарську International Trading Partners AG в 2015 році було отримано контроль над продуктопроводом «ПрикарпатЗахідТранс» для найменш затратного і бізнесово найбільш прибуткового трубопровідного постачання дизпалива в Україну.

Придбання активу не могло бути здійснено без схвалення на вищому рівні в Москві, адже власником його була російська державна компанія-оператор нафтотранспортної системи АК «Транснефть». Свого часу, АК «Транснефть» отримала контроль над цим українським активом, що був отриманий у державну власність після розпаду СРСР. Ще у 2014 році трубопровід "ПрикарпатЗахідтранс" відносився до державної власності України. Однак, у 2015 році через суд контроль над трубопроводом отримала АК «Транснефть». Антимонопольний комітет погодив придбання. Восени 2016 року нафтопровід запустили в роботу. Для цього Міноборони України викупило старе і низькоякісне дизельне паливо, яке було в трубі, аби власники трубопроводу змогли транспортувати по ньому нове з Росії.

Відразу після покупки нафтопродуктопроводу Росія зняла ембарго на постачання в Україну дизельного палива. У подальшому в 2019 році, «ПрикарпатЗахідТранс» перейшов під контроль білоруської компанії «Нефтебитумный завод», який став власником 51% частки "ПрикарпатЗахідТрансу», а решта 49% залишилися за швейцарською компанією International Trading Partners (48%) та 1% за Анатолієм Шефером, який нею керує.

МедведЧекісти 4

У 2016 році швейцарська компанія Glusco Energy S.A. купила мережі АЗС Роснефти в Україні. Роснефть володіла в Україні мережею зі 141 АЗС в 12 областях, які раніше належали ТНК-ВР. Glusco Energy S.A. виявилась афілійованою зі швейцарським нафтотрейдером Proton Energy Group. Директор Proton Energy Group S.A. і Glusco Energy S.A. – одна й та ж особа, росіянин Нісан Моїсеєв.

Інформація про кінцевих бенефіціарів цих компаній не розкривається, але з урахуванням дружніх відносин між Моїсєєвим та Медведчуком можна припустити, що вони перебувають в оточенні останнього. Glusco Energy була створена спеціально для виходу в рітейл. Вона зареєструвала в Україні дочірню компанію «Глуско Енерджі Україна», яка через рік вийшла на внутрішній ринок країни.

Поставки з Росії у 2018 році забезпечили 40% українського ринку дизельного палива — 2,6 млн тонн.

МедведЧекісти 5

Також важливим сегментом бізнесу стала реалізація скрапленого природного газу, який набуває дедалі більшого попиту в Україні.

Наприкінці 2016 року в традиційних імпортерів скрапленого газу почалися проблеми. Діями СБУ, Мінекономрозвитку та митниці його імпорт було зупинено. Одночасно з’явилися фірми, які почали імпортувати великі обсяги скрапленого газу з Росії.

При цьому, експерти відзначають, що дії СБУ були синхронізовані з діями російських органів контролю. Митна служба разом з СБУ почала тиснути на імпортерів зрідженого газу. А в Росії Федеральна служба експортного контролю визначила Proton – дочірню структуру Glusco – як єдиного експортера ресурсу «Роснефти».

Після цього на Українську енергетичну біржу було виставлено партії СПГ від 4 фірм, які раніше не були помічені в імпорті великих обсягів зрідженого газу. Це – «Глуско Україна», «Креатив Трейдинг», Wexler Global LP (Британія) та Gikka Limited (Британські Віргінські острови). Усі чотири пропонували українським споживачам скраплений газ виробництва «Роснефти».

Не дивлячись на потужну політичну та медійну підтримку з боку Москви, у 2019 році невдачею для Кремля та маріонеткового політичного тандему Медведчук-Бойко закінчилась спроби відновити газовий бізнес з «Газпромом» з одночасним нав’язуванням владі російське бачення транзитного контракту та майбутнього ГТС України.

МедведЧекісти 6

Візити керівництва політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" до Росії, зустрічі з О. Міллером, Д. Мєдвєдєвим, В. Путіним та фейкові «переговори по газу», на які їх ніхто не уповноважував, могли мати зовсім іншу мету.

Не виключено, що вони намагалися допомогти «Газпрому» не віддавати кошти, які той мав сплатити «Нафтогазу» згідно з рішеннями Стокгольмського арбітражу, а конвертувати їх у газові постачання в Україну за вигідною бізнес-схемою, яка стала би легальною основою довгострокового фінансування політичної сили.

Якщо проаналізувати створення й розвиток Опозційної платформи «За життя», то можна з достатньою вирогідністю припускати, що значна частина ресурсів, які були отримані відповідно до описаних вище схем була використана на діяльність саме цієї політичної сили. До того ж реалізація зазначених вище оборудок, крім прямої економічної шкоди, суттево підриває й сам по собі економічний потенціал України, з точки зору економічної безпеки.

Не можна забувати і про інформаційні (політичні) телеканали "112", "ЗІК", "НьюзВан", які формально належать довіреній особі Медведчука Тарасу Козаку. Але насправді і неформальний контроль Медведчува над ними теж "формальний", оскільки кошти, за які придбані ці медіа-активи - теж російського походження.

Загальний висновок:

За аналогією з відомою формулою капіталу "Товар-гроші-товар" медведчекістами вибудувано власну формулу влади "Російська нафта - російське пальне - українські гроші - українські медіа - влада в Україні".
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments