emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Гондон

Востаннє (сподіваюся) про нашого лисого Штірліца, без якого суд у Гаазі просто пропаде.
1. Гіркін - це зухвалий ідейний терорист, котрий ніколи не приховував багатьох своїх злочинів, навпаки, хизувався ними. Він дав сотні різних інтерв‘ю, написав у Росії навіть книгу про свої «подвиги». Він розумний і спритний, розповідає лише те, що хоче, або те, що вже неможливо приховати. Тому, практична доказова цінність його чергового інтерв‘ю для слідства і суду нульова.
2. Як і більшість терористів, головне, чого він шукає - паблісіті. Це не лише лестить самолюбству і дозволяє пропагувати свої ідеї, але й розкриває гаманці потенційних спонсорів, ефективно вербує однодумців, а також політично капіталізує ім‘я злочинця. А це може його на певному етапі навіть врятувати. Згадайте хоч історію, як фсбшник Луговий, якого британці викрили як виконавця вбивства Литвиненка, одразу ж став депутатом Держдуми.
3. Найяскравішою демонстрацією реальної оцінки правоохоронцями зусиль Гордона «під прикриттям» є його моментальне самовикриття. Замисліться самі: якщо його «збір доказів для Гааги» має бодай найменший сенс, то галас, який піднявся в Україні з його приводу, мав би лише підняти його цінність, адже тепер зрадники і терористи відчуватимуть до нього більшу довіру. Аж тут його публічно і моментально зливають. До речі, ніхто навіть для проформи не посилається на офіційний дозвіл слідчого на розголошення таємниці, без чого всі ці заяви (як самого Гордона, так і членів його фан-клубу) є прямим порушенням закону. Повірити, що слідчий і процкер винесли процесуальний документ - у неділю, диким поспіхом, без належного узгодження і з єдиною метою врятувати «репутацію» пана Гордона - може тільки людина геть не знайома з реаліями роботи правоохоронців.
4. Тут цікава позиція і самого Гордона. Адже оприлюднення факту, що під прикриттям легенди журналіста-інтерв‘юера працює дізнавач-правоохоронець могло б означати:
- серйозну проблему з професійною етикою і кар‘єрою журналіста взагалі;
- неможливість продовжувати функціонувати як секретний агент;
- загрозу життю самого Штірліца через бажання ворогів помститися тому, хто їх так хитромудро «розробляв».
І хтось буде нам доводити, що слідчий за пару годин у вихідний день зважив усі ці ризики і прийняв рішення дозволити Гордону «розсекретитися»? Камон, гайз, тут не всі ідіоти, а лише троє з чотирьох.
Давайте просто визнаємо, що певний позбавлений усіляких моральних гальмів журналіст робить рекламу терористам і державним злочинцям, заробляючи на хайпі. А безпринципні керівники правоохоронних органів його відмазують від суспільного осуду.
І Гаага тут ні до чого


Subscribe

 • ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ

  Max Mykhaylenko сейчас с Maksym Mykhaylenko . 2 ч. · ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ Вообще, очередной крах…

 • Часы тикают

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Сообщение советника министра обороны Юрия Бутусова о том, что экс-начальника главного разведывательного управления…

 • Чергова методичка

  Валерій Прозапас 13 ч. · Всі каліровані малороси як під копірку почали розганяти нові методічки імені…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments