emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Спроба Зеленського встановити контроль над слідчими структурами. Причини

Тут, в Україні, проросійські депутати з ватними слугами і коломоськами розкручують монтовані записи Порошенка-Байдена.

А тим часом, в США у Коломойського та всіх, кому він платив, в тому числі і компаній Зеленського, починаються серйозні проблеми. Саме тому всі процеси зі спробою Зеленського встановити контроль над слідчими і антикорупційеими структурами мають конкретну причину. Вона в статті. До речі, поточний наїзд на Байдена - це відповідь. Коломойський і росіяни спільно діють не вперше.

Тому я кажу ‼️ важливо ‼️ Прочитайте цю статтю з Buzzfeed News. Вона довга, але того варта. На картинці - схеми виведення Коломойським коштів Приватбанку на придбання американської нерухомості, про яку йдеться в статті і яку я розслідував особисто.

Отже, сідайте зручніше:

Цього олігарха-мільярдера розслідує федеральне велике журі США за підозрою у відмиванні грошей

Ігоря Коломойського звинувачують у переведенні грошей з українського банку на нерухомість у США.

Один з найбагатших олігархів України, чиє ім’я з'явилося в центрі саги про імпічмент Трампа, перебуває під слідством великого присяжного федерального присяжного штату США за нібито відмивання сотень мільйонів доларів з нерухомості США, повідомляє BuzzFeed News.

Мільярдер Ігор Коломойський звинувачений українськими регуляторами в організації схеми виводу грошей у найбільшого банку країни та переведення їх у чудові об'єкти нерухомості, включаючи знакові офісні вежі та інші капітал ні споруди в США.

Велике журі США вивчає фінанси Коломойського, ключового прихильника президента Володимира Зеленського, в ході аналізу, який відслідковував гроші з українського банку через лабіринт офшорних компаній до США, повідомляють два джерела, знайомі з запитом.

Розслідування великого присяжного в Клівленді представляє рідкісні зусилля системи правосуддя США, щоб націлитись на впливового олігарха та простежити мільйони, які він та його товариші нібито надсилали через банки-кореспонденти США.

Серед покупок: розкішний готель на 484 номерів у Клівленді з видом на озеро та 21-поверхова офісна вежа просто перекриває склепінчасті стелі та фрески, які колись мало найбільше банківське лобі у світі.

Дії журі також запускають процес, що стане випробуванням для президента Зеленського, який одного разу знявся в комедійному шоу на телеканалі, що належить Коломойському, і мав особисті стосунки з мільярдером, який контролює енергетику, засоби масової інформації та імперію нерухомості.

Без існуючого договору про екстрадицію між США та Україною, Зеленський та генпрокурор країни можуть зіткнутися з важким рішенням щодо того, чи будуть вони заважати у разі винесення обвинувального висновку чи дозволять процесу розгортатися.

Лише минулого року стосунки між українським президентом та олігархом стали джерелом суперечок, коли було виявлено, що два бізнес-партнери США, які проводили сумнозвісну непублічну кампанію в Україні, щоб розкопати бруд щодо Джо Байдена, вирушили до Коломойського, щоб організувати зустріч Зеленського та Руді Джуліані. Зустріч різко закінчилася, коли олігарх відмовився.

Коломойський повернувся в країну минулого року, провівши два роки у добровільному вигнанні після націоналізації ПриватБанку, який він створив у 1990-х.

Розслідування українських регуляторів виявило дефіцит у 5,5 мільярдів доларів у бухгалтерському обліку ПриватБанку через те, що вони назвали "широкомасштабним та скоординованим шахрайством", яке стосувалося головних акціонерів банку: Коломойського та колеги українського мільярдера Геннадія Боголюбова. Щоб уберегти банк від колапсу, уряд використовував кошти платників податків, щоб заповнити фінансову яму.

В інтерв'ю BuzzFeed News Коломойський заявив, що не знає про велике журі присяжних, а будь-який дефіцит, про який повідомили банківські регулятори, "робився навмисно з метою експропріації банку, моєї приватної власності", - сказав він. "Це була штучно створена дірка національним банком".

Коломойський, колишній губернатор в Україні, який розпочав низку судових позовів, щоб повернути контроль над банком, сказав, що він не порушував жодних законів і що з Міністерства юстиції США ніхто з ним не спілкувався.

Боголюбов заявив, що ніколи незаконно не виводив коштів з банку, і що будь-яка нерухомість, придбана в США, з‘явилася з законних коштів. Всі угоди були задокументовані його партнерами у США, - сказав він. "ПриватБанк має це. Американські банки це", - сказав він, додавши, що він ніколи не зв'язався з будь-якими правоохоронними органами. "Ніхто не ставив мені жодних питань".

Скандал у ПриватБанку призвів до кримінальних розслідувань в Україні, який продовжували до цього дня, розміщуючи зв'язок між Зеленським та Коломойським у центрі зростаючої суперечки.

Колишнього генерального прокурора країни, який проводив одне з розслідувань, було звільнено у березні шляхом голосування в парламенті, яке ініціювали члени партії Зеленського. Руслан Рябошапка повідомив BuzzFeed News, що він був відсторонений через розслідування, а Зеленський заявив, що підтримує звільнення, оскільки прокурор не робив достатнього для боротьби з корупцією.

Спроба Коломойського порушити контроль над «ПриватБанком» також серйозно занепокоїла кредиторів, таких як Міжнародний валютний фонд, що спонукало голосування парламентом України минулого тижня закону, спрямованого на те, щоб зупинити Коломойського у поверненні банку.

Під час триваючого розслідування великого журі США, федеральні агенти неодноразово їздили в Україну - в тому числі в лютому - де вони зустрілися з Рябошапкою та слідчими з Національного антикорупційного бюро України для обговорення справи проти 57-річного олігарха, дізнався BuzzFeed News. В інтерв'ю Артем Ситник, директор антикорупційного бюро, заявив, що співпрацює з ФБР у "поточному розслідуванні", але відмовився надавати деталі через угоду про конфіденційність з ФБР. Міжнародна команда Міністерства юстиції відмивала відмивання грошей та клептократію.

Понад рік федеральні агенти відслідковували мільйони доларів, які були перевелені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, щоб віднайти власність - у тому числі чотири хмарочоси в центрі Клівленда - прилбані через фінансові операції, які розпочалися близько 2008 року і тривали протягом наступних п’ять років, згідно з документами суду та за даними джерела, знайомого зі слідством.

Свого часу Коломойський та його подільники були найбільшими комерційними власниками у Клівленді, що володіли 2,8 млн.кв.футами нерухомості. Однією з властивостей, яка привернула увагу ФБР, є завод Warren Steel в Огайо, який належить компаніям, що знаходяться під контролем Коломойського та двох партнерів, і є центром гострої юридичної суперечки щодо активів.

Для припинення звільнення критичних доказів, отриманих після того, як один з партнерів виявив сотні банківських переказів, що надходили до США, від двох компаній, у яких Коломойський та Боголюбов володіли пакетами акцій, було винесено два накази федерального суду. Юристи обох сторін справи не коментують.

Основний позов, поданий ПриватБанком у державному суді штату Делавер минулого року проти Коломойського та його соратників, містить чіткий опис - витягнутий із внутрішніх банківських записів та електронних листів - про те, як нібито гроші витікали з банку, щоб купувати хмарочоси та фабрики з серії "нахабні шахрайські схеми ".

Посилаючись на банківські документи, у позові стверджується, що Коломойський та Боголюбов ретельно продумали шахрайство за допомогою людей всередині ПриватБанку - "тіньового банку" - через низку шахрайських позик власникам оборонних компаній, які були зареєстровані на Кіпрі, Карибському басейні і в інших місцях. По мірі закінчення терміну кредитів банк видаватиме нові, щоб погасити їх.

У позові йдеться, що дві особи використовували ПриватБанк "як свою особисту скарбничку, врешті-решт викрадаючи мільярди доларів" та відмиваючи частину грошей через власність США.

Загалом, відповідно до позову, компаніям, які використовувались для придбання нерухомості, було спрямовано 622,8 мільйонів доларів.

Окрім Огайо, закупівлі включають фабрику Motorola в штаті Іллінойс, яка закрита, 31-поверховий хмарочос у центрі Луїсвілля та знаковий офісний комплекс у Далласі, який колись був штаб-квартирою Mary Kay Cosmetics.

Гроші також пішли на придбання принаймні десятка заводів із сталі та феросплавів по всій країні - включаючи споруди в Огайо, Кентуккі, Західній Вірджинії, Іллінойсі та Мічигані - які в сукупності стали основними постачальниками металургійної галузі Північної Америки.

У позові стверджується, що багато покупок були здійснені за допомогою трьох інвесторів у Маямі, описаних як "довірені лейтенанти": Мордехай Корф та Уріель Лабер, які володіли частками власності на нерухомість, та зять Корфа Хаїм Шочет, керівник, який керував власністю. Щонайменше два хмарочоси Клівленда з тих пір були продані, показують записи.

Під час криміналістичного аудиту, проведеного для вищого регуляторного органу в Україні, аналітики виявили, що 95% корпоративного кредитування банку було "сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та їх філіями".

Марк Касовіц, адвокат інвесторів з Майямі, заявив, що звинувачення в позові "будуть показані як повні вигадки, коли з’являться докази в цій справі". Касовіц представляв президента Трампа в ході розслідування Міністерства юстиції щодо втручання Росії у вибори 2016 року. "Наші клієнти за останні 20+ років заслужили заслужену репутацію за чесність та високу доброчесність. Цей позов є не що інше, як вигадана зрежисована політична атака на інвестора у бізнес наших клієнтів".

Валерія Гонтарева, колишня голова Національного банку України, головний регулятор нації, заявила, що рівень шахрайства в ПрватБанку більший, ніж будь-який злочин, який коли-небудь вчинявся в українському банку. "Ми назвали це всесвітом, що розширюється", - сказала Гонтарева, зараз старший науковий співробітник Лондонської школи економіки.

Катерина Рожкова, перший заступник голови НБУ, розповіла BuzzFeed News, що коли втрати були вперше виявлені, "ми просто злякалися і не знали, що з цим робити".

Уряд розпорядився провести ретельний аудит фінансів банку, за який взялася Kroll Inc., нью-йоркська корпоративна слідча фірма, яка стверджувала, що створена схема "маскування походження та призначення позичкових коштів" за допомогою працівників банку, сказала представник регулятора.

Більш широке питання, яке насувається в Україні, полягає в тому, чи дозволить Зеленський Національному антикорупційному бюро працювати з ФБР та здійснити розслідування, і чи буде країна видавати Коломойського, якщо йому пред'являть звинувачення в США, каже Роман Гройсман, колишній Прокурор Флориди, який колись жив в Україні.

«Чи буде [президент Зеленський] чинити тиск на Національне антикорупційне бюро та генпрокурора, щоб запобігти можливості екстрадиції - ось питання", - сказав Гройсман. "Або він залишиться нейтральним і дозволить їм виконувати свою роботу? Це найкраще, що він міг би зробити".

За його словами, НАБУ створено на вимогу МВФ за допомогою США та Європейського Союзу для розслідування корупції в Україні. Це повинно захистити від політичного тиску.

"Якщо нарешті буде дозволено діяти як незалежний слідчий орган і робити те, що повинно було робити, без зайвого політичного втручання, то, можливо, це сигнал. Якщо ні, то це буде те саме, що ми завжди бачили".

Оригінал статті в коментарях

Нет описания фото.

Нет описания фото.
На изображении может находиться: текст
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment