emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Кадри рішают всьо

Ви знали, що Андрій Єрмак не лише природжений дипломат і миротворець, але й талановито рулить українською культурою? В результаті виходить фарс, який поступово набуває рис трагедії, а закінчитися все може траурним маршем. Слідкуйте за руками.

Акт перший. Спочатку з конкурсу на посаду голови Держкіно викидають генеральну продюсерку Одеського кінофестивалю Юлію Сінькевич, яка набрала рекордну кількість балів. Оголошують повторний конкурс і пропихають в Держкіно Марину Кудерчук. Хто така Марина Кудерчук? На відміну від Сінькевич, якій голлівудський актор Кілліан Мерфі вручив нагороду, за те, що «завдяки її роботі українські режисери, актори та інші кінопрофесіонали стали знаними у Європі, і їхніх імен на європейській кіномапі стає все більше». Переможниця ж конкурсу на посаду голови Держкіно Марина Кудерчук пов'язана з кіно хіба тим, що була директоркою комунального закладу «Кіноконцертний зал ім. О. Довженка» Запорізької міської ради. До речі, за її головування кінотеатр відмовився показувати історичний бойовик про вояка УПА в ГУЛАГ «Червоний» та фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри». На відміну від Сінькевич, на підтримку якої з відкритим листом виступили українські кінематографісти, Марина Кудерчук має свій козир — фотку в соцмережах з тоді ще учасниками "Квартал 95" Володимиром Зеленським і Євгеном Кошовим та плашку «Підтримую президента Зеленського». І цього, як виявилося, досить. А ще деякі джерела прямо називають Кудерчук людиною Андрія Єрмака, нагадаю, в минулому, до посади голови ОП, він був кінопродюсером.

Антракт. Що ж відбувається далі? А далі було геніальне рішення Кабміну про скорочення бюджету на українську культуру на 7 млрд грн, яке ледь відбили. Якщо в бюджеті бракує грошей, можливо, не варто віддавати братам Суркісам 250 млн доларів у справі Привату? Обома руками влада сигналізує, що культура їй в принципі по цимбалах. А під час пресконференції Володимир Олександрович-ясне солнишко, відповідаючи на питання, чи формують кадрову політику в державі Єрмак і Шефір, відповів, що, звісно ж, ніт: «Чи є вони, коли ми обговорюємо з прем'єр-міністром деякі ключові посади? Можуть бути: або Шефір, або Єрмак, або ніхто з них», що є конкурси, але в системі конкурсів нелегко розібратися. Ну, які це конкурси, ми вже зрозуміли на прикладі Держкіно та інших інституцій. Може, конкурси взагалі скасувати, а звертатися напряму до брата Єрмака? Наприклад, попросити його нарешті знайти міністра культури.

Акт другий. Ви запитаєте, що з лютого по травень встигла зробити на посаді голова Держкіно Марина Кудерчук? Ну, наприклад, вона ініціювала, скорочення держфінансування Національного центру Олександра Довженка до 3,4 млн грн замість передбачених Верховною Радою 8,6 млн. Що таке Довженко-Центр? Це найбільший національний кіноархів, що знаходиться в Києві біля метро Голосіївська, та має понад 6000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських і закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно. Заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики 1948 року. Тобто величезна старезна радянська махіна, де десятиліттями гнили цінні історичні матеріали та твори мистецтва. З 2014 його очолює Іван Козленко і він перетворив Центр на круту сучасну локацію, відкритий публічний простір, куди приємно привести гостей з усього світу. Зараз Довженко-Центр — це сучасне фільмосховище, єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатека та власне видавництво. Там проводять концерти і сучасні мистецькі перформанси. На одній тільки виставці про українське кіно 1920-х років за два з половиною місяці побувало понад 6000 глядачів, і її довелося продовжувати. Я була на цій виставці, вона офігенна.

Але це ще не все. Попри економічну кризу та карантин, через який Центр втратив 70% власних доходів, за 1 квартал 2020 року він отримав чистого прибутку 0,5 млн грн. Всі роки з 2016 року Центр був прибутковим підприємством і сплачував в державний бюджет не тільки податок на прибуток, але й дивіденди від 50 до 90% чистого прибутку.

А тепер Міністерство культури не підписує паспорти бюджетної програми та не перераховує Довженко-Центру навіть урізані за ініціативи Кудерчук кошти. Заборгованість перед Центром по зарплатах — понад 2,0 млн грн, плюс 1,0 млн грн невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними договорами. За відсутності обігових коштів Центр більше не має змоги сплачувати передбачені законом податки та збори. «Ніхто в кіно не отримав жодної копійки з першого січня», — наголосив Козленко. 28 травня Довженко-Центр оголосив про настання стану неплатоспроможності, а Іван Козленко подав у відставку. Щоб мало не здалося, в цей же день в приміщенні Довженко-Центру Нацполіція та СБУ проводять обшуки та вилучають документи.
Довженко-Центр — це лише один приклад того, що відбувається з українською культурою за останній рік. Коли люди, які 6 років робили круті проєкти та витягали все це з одного місця, мають вигризати право робити свою роботу. Зате за півроку міністерство культури тричі перейменовували, що потягло за собою зміну купи документів, витрати часу та грошей, паралізовувало роботу інституцій та ще дало купу головного болю. Класна ефективність роботи, нічого не скажеш. А найбільш прикро і сумно через все хороше, що сталося з українським кіно, театром, музикою та книговиданням за час з 2014 року. У нас майже вийшло. Зараз складається враження, що команда президента цілеспрямовано і мстиво винищує все, що хоч якось могло говорити у світі, що ми самобутні, ми талановиті, що в українців є мистецтво, що Україна — таки не Росія. Що ж, здавати Україну Андрій Єрмак може не тільки в мінському або нормандському форматі, як бачимо, він досить плідно це робить в культурі.
Піду перевірю, чи не призначив Андрій Єрмак лисого з Кварталу міністром культури.

Прем'єрміністерка «Демократичної Сокири» Христина Морозова (Khrystyna Morozova)

#ДС_альоцепрачечна #ДС_міністр

Tags: #ДС_альоцепрачечна, #ДС_міністр
Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments