emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

УРОКИ ІСТОРІЇ: КОХАЙТЕСЯ, ЧОРНОБРИВІ, ТА НЕ З МОКАЛЯМИ.

2 ч.

УРОКИ ІСТОРІЇ: КОХАЙТЕСЯ, ЧОРНОБРИВІ, ТА НЕ З М...

У цей день 1997 року був підписаний «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ".

До речі, це ЄДИНИЙ документ, який юридично і в повній мірі гарантував територіальну цілісність України, а не Будапештський меморандум, як багато хто намагається довести.

У тексті зокрема йшлося, що країни "відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань по Заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів".

А за Будапештським меморандумом Київ міг лише, згідно з пунктом Четвертим, "вимагати негайних дій з боку РБ ООН з метою надання допомоги Україні як державі-учасниці ДНЯЗ, що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо вона стане жертвою акту агресії з застосуванням ядерної зброї." І ніяких правових ЗОБОВ'ЯЗАНЬ з боку підписантів, а лише запевнення та декларування. Великий провал з боку тих, хто забезпечував юридичне супроводження підготовки цього документу з української сторони.

Через 16 років після підписання договору про дружбу, у 2014-му Росія почала збройну агресію проти України і захопила частину її території. Далі маємо те, що маємо.

Так ось, горезвісний договір з Росією про дружбу потрібно висікти на камені і поставити на головній площі країни в якості вічного застереження нащадкам про те, хто насправді є головним і єдиним ворогом нашої країни, міжнародні зобов'язання якого не варті й паперу, на якому вони написані. І гнати вже тих манкуртів, які за рахунок існування України прагнуть роздивитись в очах кремлівського карлика "прагнення до миру". Історія, така історія...

Від себе: Треба зазначити, що той договір відграв  свою позитивну роль. Він відтермінував агресію, яка не розпочалася у 2004- 2005 за схожих обставин. Тоді був такий собі  "путінізм с чєловєчєскім ліцом". Путін загравав з Заходом й прагнув бути там своїм. Відтак, порушувати легітимний документ з однозачними формулюванями не наважився.  Попри всю неоднозначність процесів  в Україні у період 2004-2014, за ці 10 років Україна стала такою, яку так просто не захопиш, як це кремлівські стратеги собі напланувапи.

Subscribe

 • Далека історія

  Володимир Саркісян 7 мин. · Розумієте, що це таке - 76 років? Це три покоління. Це не просто історія, а далека…

 • Система

  Victor Tregubov 7 мин. · Нещодавно побачив суперечку щодо того, чи можна в Україні цілі професії одним миром…

 • Втрата ботоферми

  Валерій Прозапас 10 ч. · Цікаво, а Подоляка позбавлять премії за втрату ботоферми, яку він з любов'ю…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments