emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Cui prodest?

Давид Арахамія говорить про повне перезавантаження керівництва Нацбанкуб а не тільки про заміну Якова Смалія. Отже, за цим стоїть бажання повної зміни політики НБУ.

Можна дискутувати, чи варто вмикати друкарський верстат на повну, і чи допоможе зниження облікової ставки НБУ щоб ця емісія пішла в економіку, а не на спекуляції на валютному ринку. З досвіду попередніх років бачимо, що намалювати кредитні ставки нижче інфляції завжди можна, але змусити банки видавати за такою ставкою кредити не реально. Точніше, кредити за такою ставкою будуть отримувати тільки наближені до власників банків та за хабарі в держ банках. Всім іншим кредити будуть в валюті, що потягне за собою заборгованості, шалені переплати по відсоткам і неповернення кредитів. Ця модель економіки відома нам з 90-х.

І ця суперечка про користь емісії та девальвації нацвалюти у нас також тягнеться з 90-х.

Також зрозуміло, чому спонсори президенства Зеленського вимагають повзучої девальвації гривні. Тому що ці спонсори представляють монополістів-експортерів сировини. І єдина бізнес-схема, за якою вони вміють заробляти надприбутки така: продали на експорт сировину - дочекалися девальвації гривні - продали валюту - розплатилися з працівниками і постачальниками за старим курсом - повторили цикл.

Їм в принципі не потрібний стабільний курс нацвалюти. А впливу на владу не монопольний бізнес, якому ця стабільність потрібна, як не мав, так і не має. Тому, дійсно, зміна керівництва НБУ ніяк не міняє ці бажання кількох олігархів. Міняється лише чутливість конкретних людей на чолі Нацбанку до «порад» і погроз.

Але є конкретне унікальне завдання, на яке точно вплине зміна керівництва НБУ. Це питання судових процесів проти власників Приватбанку. Ми ж пам’ятаємо, що десь в далекому Лондоні досі триває судова тяганина на кілька мільярдів даларів? Суди виграються чи програються не автоматично і не за збігом обставин.

За часів, коли відомий нині як політик і великий любитель Кремля Юрій Бойко був міністром палива та енергетики, «Нафтогаз» програв суд щодо газових контрактів. 8 червня 2010 Стокгольмський арбітраж зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб.м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб.м газу. І Юрій Бойко розповідав тоді, що немає на то ніякої ради, бо контракт такий поганий і треба домовлятися з «Газпромом», а Юлію Тимошенко садити до в‘язниці. Про «домовлятися» з Кремлем і «Газпромом» Бойко розповідає й зараз. І Юлія Тимошенко досі розповідає, які вони з Юрієм Бойко «фахівці». Хоч обидва тільки висмоктували гроші з держбюджету на користь кремлівських «прокладок». Але після того як Бойка і його соратників по політичних вподобаннях турнули від влади, «Нафтогаз» під керівництвом Андрія Коболєва виграв суд у «Газпрома» в тому ж таки Стокгольмському арбітражі і Україна вже отримала 2,9 мільярдів доларів від «Газпрома». І навіть до Кремля не довелося їхати і там з Путіним хихотіти.

Але ж контракт, по якому Бойко програв, а Коболєв виграв - той самий! І те, що зараз рейтинги Юрія Бойка та Юлії Тимошенко вищі за рейтинги Андрія Коболєва багато що говорить про інтелектуальний рівень, вміння робити політичний вибір та й взагалі про мораль пересічного укранського виборця.

Цей екскурс в історію ПЕКу потрібен був лише для ілюстрації. Бо питання, як вплине зміна керівництва НБУ на позицію держави в судах проти власників банків залишається відкритим. І досі залишається загроза, що кожен громадянин України власними податками заплатить кілька мільярдів людям, що протягом перших років війни викачували гроші з банківської системи країни.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Куди ми йдемо

  Yurii Karakay 18 ч. · Вибори на Московії визнані недемократичними Євросоюзом, Британією та Сполученими…

 • «На самому цікавому»

  Путч #Інсайд Ми дізнались чому Безугла припинила засідання ТСК, як сказав Герасимов «на самому цікавому». Виявляється це сталося як…

 • На пороге грандиозного шухера...

  Печерский холм ​​ 🏛Возмущение руководства «Голоса» тем фактом, что Офис президента начал скупать даже их депутатов, не случайно. ОП…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments