emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Емісія

- А як вони планують протиснути емісію, адже це одразу вдарить по курсу, а з ним - по підтримці населення? - питає мій товариш.
- Як-як, - відповідаю. - Так само, як це зробив Янукович, коли МВФ його послав - продаючи ЗВР.
Виважена, обережна політика Нацбанку Смолія призвела до їх рекордного за останні роки зростання. От їх і будуть викидати на ринок, штучно стримуючи ріст долара при емісії гривні.
Щоправда, ресурс цей далеко не безмежний, враховуючи рівень наших боргових зобов‘язань минулих років (від того ж Януковича) і постійну потребу в валюті для їх обслуговування. Крім того, у його ОПГ було ще одне джерело продовження агонії - внутрішні запозичення (ОВДП) у валюті, куди вони вкладали частину вкрадених із бюджету грошей (до речі, ми ще досі платимо по цих зобов‘язаннях-К.В.)
Гірше того, інвестори в ОВДП періоду Зеленського вкладалися в гривневі облігації (саме завдяки авторитету Смолія і Маркарової у міжнародних фінансових колах), а тепер, маючи реальну загрозу девальвації гривні, вони з ринку побіжать. А з ними і заведена в країну валюта.
Якщо коротко: часовий ресурс, котрий зелена влада може собі купити емісією гривні і продажем ЗВР, дуже обмежений і вимірюється місяцями. Після цього почнеться тотальний обвал державних фінансів і майбутньому Яценюку (чи й тому ж самому) знову доведеться починати відбудову економіки з сотні тисяч гривень на рахунках казначейства (замість десятків мільярдів, котрі Гройсман передав Гончаруку).
Питання лише в тому, погодиться МВФ знову нас витягувати - чи пошле чимдалі, як невиправних брехунів і дебілів
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments