emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Мова

Про мову. Сьогодні мене відмовилися обслуговувати українською у магазині OYSHO у SkyMall. На ввічливе прохання говорити зі мною українською, продавець Анастасія відмовилась, мотивуючи тим, що не мусить підлаштовуватись під клієнта! Адміністраторка, також Анастасія (на фото), теж відмовилась говорити українською. Ще й заявила мені, що я неправильно роблю, наполягаючи на обслуговуванні державною мовою. Я не люблю і не вмію скандалити, просто написала заяву на директора магазину, чекаю відповіді. Але ілюзій не маю. Я виросла у Києві і все життя через мою українську чую образи і кпини. Все життя! В радянський час мені в спину кидали: «селючка», зараз ситуація не краща. У моїй державі, за яку боролись мої діди і прадіди, мене ж дискримінують, а я не маю жодної можливості захистити себе. І не треба розповідати мені про російськомовних патріотів і все решта. Після Майдану я терпляче ставилась до таких ситуацій, щоб не відштовхнути російськомовних. Але врешті-решт розумію, що цьому терпінню не буде кінця. Просто більше не вірю, що колись ситуація зміниться. Це безкінечно боляче.

UPDATE Друзі, ви не повірите! Щойно подвонила адміністратор Анастасія і просила вибачення! Я сказала їй, щоб більше ніколи не дозволяла собі дискримінації чи зверхності щодо україномовних. Вона почала розказувати, як любить Україну.) От вона, сила суспільного розголосу. Це ви зробили, друзі! Разом - сила!!!

UPDATE2 Щойно отримала дзвінок від Генерального директора групи компаній Inditex, до якої входить бренд Oysho - мені принесли вибачення та запевнили, що поставляться до ситуації максимально уважно. Я ці вибачення прийняла. Сподіваюсь, це стане наукою усім, хто надалі посміє дискримінувати українську мову. Дякую усім вам за підтримку, друзі. Це перемога!

Це просто сюр на 29 році незалежності у столиці України, де, до речі, 72% мешканців вказують українську мову як рідну.

Наталка Фіцич, хочу висловити свою солідарність. Головне в цій ситуації не мовчати. Бо під лежачий камінь вода не тече.

Вражена тією шаленою підтримкою, яку отримала після мого розпачливого поста про мову. Дякую усім, хто залишився небайдужим - поширив, коментував, уподобав чи написав у приват. Друзі, ви - велика сила, ви повернули мені віру.) А для тих скептиків, які писали, що я хотіла на цій історії хайпонути, хочу відповісти, що я виклала її спрощено, не нагнітаючи і не згущуючи фарб - саме для того, щоб не спекулювати. Насправді продавчиня та адміністатор, яку довелося чекати, бо її колега просто не кликала (!), обидві відмовлялися обслуговувати мене українською, ігноруючи багаторазові вимоги, посилання на закон і таке інше. Я повернулася додому наче побита, розболілося серце, почалась мігрень. Мій пост був криком відчаю, без сподівання на підтримку. І саме тому я так вражена вашою реакцією. Звісно, я не повірила в щирість вибачень адміністраторки, бо вона і далі намагась розказати, я не мала їй наказувати, як вона висловилась. Але - попри все - я хочу бачити позитив. Хочу вірити в те, що зміни будуть. Що колись мене не принижуватимуть через мою українську мову. Що Україна буде такою сильною, що північні сусіди заздритимуть. І всі решта сусідів теж.) Бо віра здатна творити дива.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments