emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Туловіще та піраміди

Міністр економики Петрашко в одному й тому самому інтерв‘ю каже:

Інфляція в нашій ситуації повинна бути вищою — можливо, 8%, можливо, 9%. Це здорова інфляція, яка дозволить підприємствам рости.

Та одночасно:
В Україні маємо ставити собі за мету кредитування в районі 5-7%. Програма “5-7-9%”, яка була точковою, тепер має запрацювати на цю перевагу. У нас в принципі має бути кредит під 5%, 7% або 9% в залежності від ризиків. Вся економіка має працювати на цю програму. Для хороших проєктів, де є розуміння, що є державна підтримка - 5% річних, для середніх - 7%, для більш ризикових - 9%.

Банк який видає ризикові кредити під 7% у той час, коли інфляція 8%, то банк втрачає 1% мінімум щорічно від суми виданих кредитів. Мінімуи бо кредит можуть не повернути. Тобто за словами міністра банк не має заробляти гроші собі, а повинен витрачати свої гроші та гроші вкладників у обсягах що унеможливлюють їх повернення вкладникам. Але це піраміда тоді, а не банк.

Тобто міністр економіки каже, що ПРИВАТНІ банки ті ВСІ їх вкладники ПОВИННІ по суті дотувати ПРИВАТНИЙ БІЗНЕС. Просто так. А держава повинна змусити громадян та банки це робити. Це соціалізм та примус до створення пірамід.

Единим ресурсом який допоможе банкам вижити у таких умовах буде рефінанс на неринкових умовах. Тобто піраміди Петрашки будут профінансовані вже не за рахунок вкладників банків, а за рахунок всіх громадян.

І оце туловіщє в нас міністр економрозвитку. І йому Баканов постів з попердженнями не пише.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments