emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Завтра о 9 ранку Верховна Рада

Який найбільший подвиг заради України? Підти на фронт, волонтерити, ходити на Майдани, сплачувати всі податки? Ні, це все це легко порівняно зі звитягою, яка потрібні середньостатичній родині Центру та Сходу, щоб виростити дітей україномовними.

В мене є друзі, суспільноактивні, патріоти, а діти їх щебечуть російською. Як так? Вони опускають очі, мовляв, самі не розуміють, як так вийшло, няня, садочок, школа, друзі у дворі, телевізор, планшет - тотальна перевага і засилля російської мови.

Далеко не кожен може здійснити цей подвиг заради України, особливо, якщо не допомагає держава.

Я сама боюся програти цей бій. Я інколи не зважаю, як легко перехожу на російську, але так само автоматично, я виробила у себе правило розмовляти з дітьми українською. Але цього, ой, як замало...Рік тому, була шокована, коли 16- ти літня дочка зізналася, що на перервах школярки переходять на російську мову, і це навіть не Київ, це школа в селі. "А ти?", - душа аж пішла в п'ятки.

"Ще чого! Я російську не знаю", - самовпевнено фиркнула Іванка.

Бреше вона звичайно, що не знає. Але це було сказано з почуттям гордості за свою українскість. Цій дівчинці ти вже не промиєш мізки, що українство це меншовартість. Дякую тобі доню...

Дякую, тобі сину, коли, ти лазиш по сайтах вишуковуючи потрібний тобі мультик в українському дубляжі. Сам, тому що вважаєш, що так правильно, хоча російську розумієш без проблем.
Гарні, соковиті українські слова потім наповнюють його мову. Устим має хист вихоплювати їх та вживати їх до ладу. "Крим у нас поцупили", - каже він мені. Як влучно...Цього не можу йому дати я. В мене доволі бідна українська мова ( я вчилася в російськомовній школі та не маю хисту до мов).

І дякуючи попереднім п'яти рокам, всім тим законам про квоти, дубляж, книгодрук цей бій за дітей стало вигравати хоч трохи легше, а потім вони самі перехоплюють ініціативу..

Не дамо зламати, перекреслити, змарнувати...ні, навіть не мову, а дітей, які росли останніх 6 років ( половина дитячого віку) в країні, де плекалася українське, для яких вже не існує мешовартості, для яких національна гідність така ж природня, як і українська мова. Завтра о 9 ранку Верховна Рада

Subscribe

 • 3:0

  Andrii Klymenko сейчас с Сергеем Сидоренко и ещё 11. 13 ч. · Здається, багато хто забув про більш…

 • Трохи дорожче

  Валерій Прозапас 17 ч. · "Ніякої катастрофи без траншу МВФ не буде", - заспокоює слуґа Гетманцев.…

 • День Позитивного Блогера

  В Украине свирепствует беспрецедентный уровень взаимодействия с американской администрацией. Универсальной валютой стали президентские шашлыки для…

 • Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments