emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Попередні «справжні», яких Вова привів на заклання, вже не такі справжні?

Тамара Горіха Зерня

Справа Шеремета є справою-табу у публічному просторі. Після знаменитого брифінгу, на якому Зеленський назвав прізвища «убивць», перекресливши цим життя Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко і Яни Дугарь, ситуація вийшла з-під контролю.
Чим більшого розголосу набуває ця справа, чим питань виникає, чим більше проводиться вуличних акцій, тим красномовніше мовчать і генпрокурор, і міністр внутрішніх справ.

Здавалося б, «розкриття» убивства через пресування фігурантів - не новинка для України. Це методи роботи «органів», які тягнуться іще зі сталінських часів. Абсолютно кожен українець не відкидає можливість того, що тебе можуть закрити за злочин, якого ти не скоїв.

Що ми маємо на даний момент, через півроку після арешту підозрюваних і через чотири роки після убивства Шеремета?
Населення, яке розуміє, що на місці Антоненка, Кузьменко і Дугарь міг опиниться будь-хто із нас.
Міністра внутрішніх справ, який трактує «внутрішні справи» у максимально широкому ключі. Все що відбувається «внутрі» України, потрапляє у його сферу інтересів.
Систему, якій дали наказ – забезпечити арешт до певної дати, і яка спрацювала найбільш простим і звичним для себе способом, за принципом «була б людина, а справа знайдеться». Тільки тут навпаки, під справу знайшли людей.
І ще маємо джокера. Особу, яка обіймає посаду Президента, і яка в силу своїх особистих якостей зробила те, на що ніколи, ні за яких обставин, не пішов би жоден із п’яти попередників.

Шостий підставився, дозволив себе використати як… Не знаю як сказати, як разовий стаканчик, чи що?
Поява Зеленського на брифінгу незворотньо показала, що країною править «дурачок якийсь». І одночасно перевела справу з розряду кримінальних у розряд політичних.
А політичну справу неможливо розслідувати як кримінальну. У політичній справі неможливо катувати підозрюваних, залякати адвокатів, жонглювати доказами так, як можна було у звичайному криміналі. Політичних не можна судити закритим судом.
От тому справа і сиплеться, тому горять томи експертизи. Тому зберігають мовчанку і Аваков, і Венедіктова. І тому, до речі, говорить екс-прокурор. Бо кожен хоче жити, бажано жити довго, навіть якщо він Рябошапка.

І тепер Зеленський вискакує як Пилип із конопель, закликаючи знайти «справжніх убивць Шеремета, а згодом – справжніх організаторів і замовників цього злочину.» Ніби натякаючи, що попередні «справжні», яких він власними руками привів на заклання, уже не такі справжні?
Патова ситуація. Він не може відпустити людей, тому що це означатиме політичну смерть для Зеленського. Він не може тримати людей під вартою, тому що це означатиме політичну смерть для Зеленського.

А тут іще і посольство США виступило із заявою до річниці убивства Шеремета, вимагаючи – хто б подумав? - ретельного, неупередженого та достовірного розслідування.

Здавалося б, і американці, і Зеленський вимагають одного і того ж. Вова, а чого ж ти тоді так позеленів?

Subscribe

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments