emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Стратегія Путіна

Віталій Портников дуже переконливо пише про те, що Путін уже списав Зеленського як президента України і працюватиме тепер винятково на його заміну на відверто проросійського Медведчука. Повністю погоджуючись із першою тезою, мушу сказати, що Медведчук (навіть у личині набагато харизматичнішого Бойка) для більш ніж двох третин України є настільки неприйнятним, що така ставка є завідомо програшною і я в таку короткозорість Путіна не вірю.
Тарас Чорновіл не менш переконливо описує вчорашній бенефіс Разумкова як заявку на наслідування престолу після ймовірного відсторонення Зеленського (або ж регентства при збереженні його де-юре на Банковій). І тут стає цікаво, чи не таким був план Путіна від самого початку. Хоча, звичайно, мало що змінить, якщо виявиться, що маємо справу із банальним опортунізмом. Тому, основне питання тут у іншому: чи має така рокировка шанси в реальному житті? Думаю, ні. Це збіговисько випадкових, безпринципних і жахливо непрофесійних людей отримало (і поки що утримує) владу лише завдяки телевізійній популярності актора, який зіграв Голобородька. А таке в спадок не передається - навіть за допомогою Москви. До того ж, дати Путіну те, що він хоче, в реальних українських умовах не здатний ніхто. Навіть Медведчук. Бо нація за останні роки за допомогою того ж таки Путіна сформувалася і визначила пріоритети.
Тому, я вважаю, що головна ставка Кремля - на містера Хаос - залишається незмінною. І тут він має найширший вибір інструментів.
Головне питання наразі, якої лінії поведінки це вимагає від нас. Не маю сумніву, що це висока активність і холодний розум - саме те, чого ми поки що не демонструємо. Вся надія на доведене вміння українців продемонструвати ці якості в критичні моменти. Хоча, звичайно, ліпше б організуватися вже тепер, а не грати в рулету.
Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments