emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Будувати та руйнувати

3 ч.
Україною не наважувалася - саме через небажання псувати стосунки з Путіним. А для Ізраїля балансування показної доброзичливості й дипломатичності з підспудною жорсткістю й непоступливістю в стосунках з РФ є одним із центральних принципів безпекової політики. Дозвіл на експорт таких технологій, котрі кардинально міняли співвідношення сил ВПС двох країн у, фактично, військовому конфлікті, являло дуже великий ризик для Ізраїля.
Однак Турчинов, Полторак, Муженко і Пашинський переконали Порошенка (це було не складно) ризикнути. І той дав команду МЗС готувати це питання на обговорення під час візиту в Єрусалим. Отже, Порох попросив - а Бібі взяв і погодився. Що цьому сприяло, ненависть (добре прихована) до Путіна, котрий тісно взаємодіє з усіма ворогами Ізраїля, дипломатичні таланти Порошенка чи лобістські зусилля компанії Ельбіт, зацікавленої в контрактах з Україною, ми навряд чи взнаємо (можливо, всі фактори разом), та команда міністерству оборони видати всі необхідні експортні дозволи прозвучала.
На цьому добрі новини для вас у мене закінчуються. День інавгурації новообраного президента українська делегація, котра направлялася в Ізраїль з цього приводу, зустріла в літаку. А коли він приземлився, український парламент уже був розпущений і більшість посадових осіб заплановані зустрічі з делегацією відмінили. Ельбіт і Міністерство оборони, щоправда, були цілком конструктивні й усі свої попередні зобов‘язання підтвердили.
Але в Україні в наступні місяці змінилися практично всі посадові особи, відповідальні за цей мегапроект. Молода команда визначила нові пріоритети. Замість створення нових ракет і модернізації літаків, що могло гарантувати від російської військової інвазії - «просто перестати стріляти». Про які міжнародні мегапроекти ми говоримо, якщо ці імпотенти досі з держоборонзамовленням на 2020 визначитися не можуть?
Одним словом, коли читатимете новину про «Ізраїль підтвердив готовність модернізувати українські літаки», знайте, що вона із попереднього життя.
Того, де Україна ще намагалася відстояти свій суверенітет.
Subscribe

 • Аферисты

  Ирина Аниловская сейчас с Iryna Anilovska. 3 ч. · Информация о подготовке к импорту…

 • Докерувалися

  Валерій Прозапас 2 ч. · Докерувалися до того, що путінський Лукашенко з неприхованим…

 • Старомарьевка

  Юрій Бутусов 11 ч. · Ситуация в селе Старомарьевка, которое находится на линии фронта и о…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments