emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Сумний прогноз

Написано 2 роки тому:

БІЛОРУСЬ ГОТУЮТЬ ДО ОКУПАЦІЇ
Не хочу нікого лякати, але мені справді шкода білорусів.
Насьогодні вони - найслабша ланка серед сусідніх із Росією країн.
І у разі імпульсу Кремля - скинути внутрішнє напруження у зовнішній простір, вони будуть потенційною жертвою агресії і навіть повної окупації.
По-перше, внутрішня ситуація у РФ дедалі гіршає (незадоволення населення пенсійною реформою, падіння курсу рубля й рейтингу Путіна, страх еліт перед новими санкціями тощо).
По-друге, Білорусь найменше захищена від Росії. Вона вразлива економічно (зменшення поставок нафти й газу, закриття російського ринку для білоруських товарів, вплив на валютний курс), політично (асиметрична інтеграція з відкритим кордоном і проросійська ідеологічна платформа режиму Лукашена), зовнішньополітично й безпеково (залежність зовнішньої політики від російської, орієнтація білоруської армії на співпрацю з російською, засилля і контроль російської агентури в білоруських спецслужбах) культурно (російське мовно-інформаційне домінування).
По-третє, за нову гібридну окупацію Білорусі росіянам знову нічого не буде. За Лукашенка не вступиться ні ЄС ні Китай. Я вже мовчу про Трампа... Єдиним союзником Білорусі знову виявиться Україна.
По-четверте, поглинання Білорусі отримає колосальну підтримку звичайних росіян, торжествуватиме ідеологічна концепція "Русского міра" (оборона православ'я в Білорусі від автокефалії за українським прикладом), нова хвиля патріотичного піднесення і схвалення Путіна як історичного діяча-об'єднювача.
По-п'яте, це було б дуже зручно для продовження геополітичної гри: збільшення і так величезного периметру кордону з Україною (для розтягування наших менших сил вздовж кордону), прямий тиск на Польщу і особливо, країни Балтії. Чутливе місце - сувалкський коридор для зв'язку з Калінінградською областю.
Сьогодні це все звучить як фантастика. Але, на мою думку, цілком відповідає канонам російської стратегічної культури - у будь-якій складній ситуації підвищувати, а не понижувати ставки.
Знову повторюся, мені справді дуже шкода білорусів. Але не більше ніж самої України. Тож сподіваюся, що нинішнє покоління російських політичних лідерів таки доведе Росію до повної катастрофи. І ми, як країни-сусіди, також постраждаємо, але хоча б виживемо. І займемося прийомом російських біженців 🙁

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • От Тани Адамс

  Андрій Мокров 5 мин. · Таню Адамс гнобят в ФБ Отже поехали: Привет, котятки. Опросы показывают, что…

 • Зеленский дал интервью Наталье Мосейчук

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 2 ч. · Зеленский дал интервью Наталье Мосейчук. Той самой, которую…

 • Переговоры

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 11 ч. · Ермак провёл переговоры с Нуланд. Якобы, обсудили предстоящий…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments