emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Радянське кіно. Садистичний експеримент

Оце ось президентське «з бійцями інколи треба випити» - це ж насправді також прояв глибинної радянщини.
Я навіть не кажу про заохочуванний алкоголізм як особливість радянської культури, яка породила зокрема монструозний термін «остограмитися».
Ця фраза про глибинний культурний код «Великої Вітчізняної». Це про сталінські бойові 100 грам. Це про естетику «В бій йдуть одні старі». Про всю цю романтизацію радянського війська та червоного бойового братерства на чолі з добрим офіцером. Романтизацію, в якій немає місця заградзагінам, СМЕРШу, крові та відірваним кінцівкам. Де смерть в літаку підкреслено естетична - красиве лице пілота замість того, щоби розлетітися шматтям по кабіні залишається прекрасним і світлим до останньої миті. І це - відверта брехня.
Фраза Зеленського про те, що він хоче «закрити кейс війни» - це вже про його кіномислення. Про те, що війна, країна, національне відродження для Зеленського - це просто черговий проектик. Закрити кейс війни, відкрити кейс турборежиму. Доля країни, смерть, героїзм, національні інтереси - це все просто сценарій для нового фільма. Вчора виступав в Жовтневому, сьогодні сцена - вся країна. І вона ж - суцільна картонна декорація. А яка різниця, що там буде зі сценарієм та декораціями після вистави? Кейс закрили, поїхали до Туреччини на корпоратив.
У вже широковідомого режисера Хржановського, в того самого, який намагається перетворити пам’ять про Бабин Яр на садомазохістичний Діснейленд, є фільм «Дау. Дегенерація». Фільм побудований як витримка з реаліті-шоу, де найняті актор та прості люди поміщаються в простор радянського НДІ 30-х років. З НКВС, стукачеством, насиллям. Це у вищому ступені неетичне реаліті-шоу показує, як швидко може дегуманізуватися звичайна сучасна людина, потрапивши у відповідні умови.
Коли я дивлюся на Зеленського та його роль і на те абсурде кіно, частиної якого ми наразі є, мене не лишає відчуття що десь за цим стоїть якийсь садистичний режисер. Який ставить над всіма нами викривлений експеримент.
Наше завдання у цьому - повернути собі свою реальність. Та взяти своє життя та життя країни під контроль.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment