emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Світ совка

Об одном жалею, - каже Дмитро Гордон Олександру Лукашенко в останньому інтерв'ю - что руководили Украиной тогда ( у 2014) не вы.
І Гордон і Лукашенко є частиною радянської культури і радянської політики, частиною русифікованого Радянського Союзу, який вони намагаються зберегти. Вони не поодинокі. Адже і Володимир Зеленський і багато з його виборців є носіями того ж культурного коду неіснуючої країни. Тверда рука, російська мова, "крепкие хозяйстаенники", "жила бы страна родная", зверхнє ставлення до національних культур поневолених народів.
Саме це зараз захищає Лукашенко. Але захистити і зберегти минуле неможливо. Або Білорусь чекає важкий шлях побудови незалежної національної держави , або зникнення у тілі Росії. Той самий вибір постійно стоїть і перед нами. Просто ми за роки незалежності подолали до створення ефективної демократичної держави значно довший шлях.

Ще додам, шо для таких як Гордон консервування світу, описаного Миколою Княжицьким, це єдиний спосіб залишитися елітою. У колі обраних де всі всіх знають по іменах. Де смски від Кобзона та застілля з колишніми президентами та чекістами, на яких по колу розказують байки про те «хто кого знає» та «хто на кого та як подивився з поважних людей 100 років тому». Це не має нічого спільного з критеріями сучасного світу. Де Гордон вже давно на думку багатьох комічний персонаж. Та найголовніше, шо тепер кожен може про це йому написати у соцмережах.

Subscribe

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments