emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Факти

БІЛОРУСЬ. ФОКУС СВІТОВОЇ УВАГИ ТЕПЕР ВОЧЕВИДЬ.
Факт 1: Олександр Лукашенко вщент програв президентські вибори, на які допустив хіба що кілька, з його точки зору, "маргіналів". Поразка Лукашенка стала настільки розгромною, що його посіпаки навіть не встигли підробити результати. Більше мільйона (з максимум 7 млн) виборців зареєструвалися в базі "Голос", а активістські організації провели справжній екзит-пол, який, так само як і протоколи з дільниць, довели - керманич Білорусі не зібрав і 15% голосів.
Факт 2: Вперше за чверть століття білоруси насправді розлютилися і вийшли на вулиці в усіх містах країни тисячами і десятками тисяч у столиці, Мінську.
Факт 3: наляканий українським варіантом (його фінальною стадією), Лукашенко, який перетворився на узурпатора, кинув у бій проти неозброєних людей всі свої поліційні сили, піднявши градус насильства одразу до забутого Європою рівня терору 30-х-40-х у Західній Європі, та 50-60-х у Європі Центральній і Східній. Порівняти масштаб репресій у Білорусі можна хіба що з військовим путчем у Чілі. Попри травматичний шок, який всім нам в Україні відомий - це не налякало білорусів.
Факт 4: Наразі події у Білорусі розгортаються на межі між "українським" і "вірменським" сценаріями, проте, головне, що у низці випадків мали місце спроби самозахисту нації, що народжується - від вигодуваних режимом поліцаїв, а самі акції відбуваються по всій країні, локалізувати протест узурпаторові не вдалося.
Факт 5: Вчора з телеканалів публічно звільнилися низка відомих журналістів, а загальнонаціональний страйк охопив групу стратегічних підприємств із чисельними робочими колективами (це якраз білоруський доробок в оновлювану революційну теорію). Наразі, здається, тривають останні години чи дні "цукерково-букетного" етапу білоруського повстання, поскільки у процес починають втягувати прикордонні війська, зокрема у Бресті. Разом відбувається до сотні різних подій одночасно - це за придушуваного Інтернету. Озвіріння поліцайських підрозділів Лукашенка - вірогідно, як і під час українських подій, підсилених відморозками з Росії - відвернуло від нього підтримку всіх прошарків білоруського суспільства і залишило наодинці із "визнаннями" московського Мугабе, його китайського патрона і ще двох збитошників. Попри те, що, білоруське суспільство на початку процесу знаходилося десь там, де українське на початку 2001 року (погоджуюся із Юрій Луценко) через агресію вусатого фальшувальника, воно дорослішає щодня...
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments