emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Вихід з того глухого кута

Заява чотирьох президентів - це пропозиція до Лукашенка вийти з того глухого кута, в який його заганяє РФ. Фактично, це обіцянка особистого порятунку в разі, якщо Лукашенко забезпечить зміну влади демократичним шляхом. І, помітьте, жодної згадки про передачі влади Тихановській чи перемовини з опозиційною трійцею. Той «круглий стіл», про який йде мова, скоріш за все, має на увазі участь націонал-демократичної еміграції, що виїхала з країни протяом двох десятирічь правління Лукашенка. Мова може йти про повернення політичних біженців до Бєларусі і гарантії участі для них в майбутніх виборах, щоб створити альтернативу «російським кандидатам».

Чому саме такі обережні слова? Цей протест спричинила бурість Луки відносно РФ. Росіяни його почали атакувати, коли він почав занадто багато брати без зобов‘язань лояльності.

Як результат протестів, РФ цілком влаштує і Лукашенко, маргіналізований від Заходу і під санкціями. Як і було весь цей час. Це як Кучма після справи Гонгадзе, що задушився в російських обіймах.

Але РФ влаштує і Тіхановска чи хтось інший з трійці, що будуть проповідувати «какая разніца» і за все хороше проти всього поганого, між тим віддаючи реальні важелі влади в країні під пряме керування РФ.

Влаштує Кремль і просто хаос і безвладдя, що дає можливість для маленької безкровної анексії Бєларусі.

Заява чотирьох президентів показує шлях, яким Лукашенко може уникнути російського сценарію. Він, звичайно, втратить владу. Але має шанс зберегти життя і свободу пересування світом. І не стане ізгоєм.

Ось текст:
«Ми, президенти Литви, Польщі, Латвії та Естонії як сусіди Білорусі, члени НАТО і ЄС, хочемо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною, незалежною і процвітаючою країною. Тому ми закликаємо президента РБ до наступного:

1. Деескалації ситуації і негайного припинення застосування сили проти свого народу. Ми закликаємо припинити насильство і закликаємо до поваги основних свобод, прав людини і громадянина, включно зі свободою слова, засобів масової інформації, зборів та безпеку журналістів;

2. У терміновому порядку звільнити всіх затриманих учасників акцій протесту, припинити подальші переслідування;

3. Негайно розпочати діалог з білоруським народом. Почути голос своїх громадян і дати їм можливість вільно висловлюватися. Грунтуючись на досвіді наших власних суспільств, а також на особистому досвіді, ми закликаємо Вас організувати «круглий стіл» з національного примирення, що складається з представників влади і громадянського суспільства. Це стало б відповідним кроком для початку справжнього національного діалогу. Ми твердо переконані, що діалог завжди є найкращим шляхом для просування соціального розвитку, обговорення реформ і майбутнього вашої країни.

Якщо білоруська влада виконає ці вимоги, то двері для співпраці з міжнародним співтовариством повинні залишатися відкритими. Ізоляція - це не шлях до процвітання і розвитку будь-якої нації.

Ми готові запропонувати свої посередницькі зусилля для досягнення мирного вирішення в Білорусі і зміцнення незалежності і суверенітету Вашої країни.»

Subscribe

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Замовники керованої руїни

  Валерій Прозапас 9 ч. · Хочу нагадати, що ще навесні 2019 року Коломойський на куражі чітко і…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments