emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Трохи обережного оптимізму. Символіка.

Я радше належу до людей, які схильні до скепсісу в оцінці можливих наслідків білоруських подій для України. Чекаючи сьогодняшньої акції,  я перед усім мав два питання: 1) наскільки акція буде масова?; 2) яка буде символіка?

Щодо першого питання, то я майже не мав сумінівів, що акція вийде грандіозною.  Так і сталося, при цьому не тільи у Мінську, а й по всій країні.

А от друге питання мене дуже хвилювало. Я, звісно, бачив, що біло-червоно-білий прапор став популярним у протестувальників. Але  я також бачив фото людини у футболці "Я родился в СССР", якого тамтешні мусори скрутили. Та й прапорів було не так вже й багато, як хотілося б. Склалось враження, що їх тримають лише  пасіонарії, а, насправді, більшисть  байдужа до цієї символіки та пов*язаних з нею сенсів.

Так от:

(і) сьогодні мітинги буквально втопали у біло-червоно- білій символіці;
(іі) уважно роглядав різні  фото й не побачив ЖОДНОГО російського прапору  (навіть на нашому Майдані вони були), не було прапорів СРСР, БССР та схожого на останній сучасного прапору Білорусі).

Тих , хто збирається сказати: "какая разніца какой флаг", я посилаю на...до автора ціє конструкцїї. Бо символіка це концентований месидж про ідеологічну налаштованість прапороносців . Наразі ,ми маємо орієнтацію на європейські історію й майбутнє Білорусі та відсутінсть плазування перед Кремлем, аби лише він поганого Луку прибрав.

У 1994, на референдумі, організованому Лукашенком після перемоги на виборах, 90% висловились за повернення прапору БРСР. Тоді, хтось  з білоруських демократів у відчаї від оцього божевільного голосування написав: "Білорусь зануряється у темряву й жах на десятиріччя".Будемо сподіватися, що ці дестиріччя  вже минають...

Живе Білорусь!
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment