emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зелений совок будується


Щоразу, коли зелені слуги беруться регулювати якусь важливу сферу українського буття, ми беремось за голову. Адже знаємо — у руках цих «умільців» золото перетворюється на лайно, а будь-яка нормальна ініціатива — на відвертий законодавчий шлак в результаті.
Щось подібне може відбутись і з їхньою ініціативою врегулювати ріелторську діяльність.
Законопроєкт під номер 3618 «Про ріелторську діяльність» має за мету фактично позбавити власників нерухомості розпоряджатись своїм майном. Ви, звісно, зможете здати квартиру в оренду студенту КПІ чи молодій сім’ї, але ВИКЛЮЧНО за допомогою ріелтора. Тобто звичайний власник має уповноважувати якусь приватну особу, тому що так цього захотіли депутати Слуги народу. А звичайний студент змушений буде платити комісію невідомому чуваку, тому партія влади дбає про економічний добробут українців. Насправді — ні.
До нас звернулась Асоціація фахівців з нерухомості з проханням відреагувати на цей плід корупції та невігластва депутатів. І ось, що ми можемо розповісти про законопроєкт №3618.
Для самих рієлторів депутати приготували новий контролюючий орган — «Національна федерація фахівців у сфері ріелторської діяльності», яка нібито має бути недержавною та формуватись професійними об’єднаннями рієлторів. Саме Федерація буде вирішувати, хто може займатись рієлторською діяльністю, а хто — ні: організовувати іспити для отримання статусу брокера (ріелтора), накладатиме штрафи, влаштовуватиме всякі атестації, переастестації, перекваліфікації та інші непотрібні речі. Загалом законопроєкт передбачає ще ТРИ нових органи — Національну федерацію фахівців у сфері ріелторської діяльності, Раду суспільного нагляду у сфері ріелторської діяльності та Кваліфікаційно-сертифікаційну комісію Національної федерації фахівців у сфері ріелторської діяльності. Кожен з органів матиме свої повноваження і водночас буде недержавним (громадськими) органом. Однак законопроєкт дозволяє їм здійснювати контроль за рієлторською сферою, що взагалі дуже дивно та страшно. Автори проєкту наївні люди, їм навіть на думку не спало, що група людей захопить Федерацію та нагинатиме весь ріелторський ринок.
Автори законопроекту вважають, що їхній витвір потрібен. Кажуть, що хочуть детінізувати ринок нерухомості та захистити звичайних споживачів він нечесних рієлторів. Хоч насправді все виглядає так, ніби писав текст проекту Антон Яценко. Ну або диктував, бо ми не впевнені, що він вміє писати…
Однак вертаємся до законопроєкту. Він, само собою, містить тьму корупціогенних факторів, а просто мовою — він жахлий та ніяк не вирішить проблеми, а лише переділить ринок під групу осіб. Ідея заборонити людям робити щось без посередників (у нашому випадку — через ріелторів, кваліфікованих якоюсь там федерацією) не нова. Це почерк Яценка і це ще один тупий спосіб змусити українців платити один одному не прямо, а через посередників.
Незалежні експерти вже сказали, що законопроєкт про ріелторську діяльність ухвалювати не можна. Адже там не лише корупційні ризики, а й порушення Конституції (право власника на вільне володіння, користування та розпорядження своїм майном, ст.41). Крім того, згідно із законопроєктом, кожен договір повинен бути зареєстрований у Єдиній інформаційній базі даних. Доступ до неї може бути платним, адже закон цього не забороняє, а значить привіт майданчикам Яценка-2. Платний доступ — і ріелтор йде в тінь, тобто відбувається протилежне до того, що прагнуть автори проєкту.
А якщо додати й те, що функціонери Федерації працюватимуть безоплатно (на громадських засадах), а саме Федерація буде головним утримувачем та організатором бази, то бажання порішати з тим, хто не отримує зарплати, буде неймовірним. Ось і ще один привабливий корупційний ризик.
І таких безліч. Висновки НАЗК, Інстутиту законодавчих ідей та Головного науково-експертного управління ВРУ це підтверджують. Усі одноголосно кричать, що те, що нам підсовують — криворукий витвір дрібних корупціонерів, а не законопроєкт. А з коментарів звичайних людей, які здають/орендують чітко зрозуміло, в якому напрямку мають піти автори проєкту.
Звичайні власники хочуть без проблем здавати в оренду житло, студенти та молоді сім’ї — також без проблем орендувати. Хочуть — з ріелтором, хочуть — напряму з власником. І жоден депутат не має права вказувати, якого обирати посередника та де реєструвати договір про оренду.
Позиція Демократичної Сокири щодо законопроєкту №3618 «Про ріелторську діяльність»:
1. Будь-які професії мають право на самоорганізацію та саморегулювання. Саморегулювання має відбуватися на добровільних засадах, а не у вигляді примусу у випадку, коли неналежне виконання своєї роботи несе істотні ризики здоров’ю, майну чи свободі громадян.
2. Ринок таких послуг є висококонкурентним і сама конкуренція суб’єктів ринку та їх організацій веде до покращення умов та якості послуг для кінцевого споживача.
3. У законопроекті неправильним чином відображається роль ріелторів в правочинах, що супроводжують винайм чи купівлю майна.
4. Створення трьох органів в рамках штучного об’єднання громадян містить виключно корупційні ризики і ніяк не пов’язане з розвитком професії.
5. Закон приймати не можна.
, спікер Демократичної Сокири з питань юстиції
#ДС_економіка

Від себе: Здається мені, що це не від дурості та незграбності. Це втілення засадничого зеленого тренду на обмеження свободи громадян. При цьому, у свідомості зелених воно виглядає піклуванням про громадян. Свободу скрізь та завжди саме з такими щирими добрими намірами знищують. Кріпацтво впроваджували саме з добрих намірів зробити народу краще...
Tags: #ДС_економіка
Subscribe

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments