emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Народний депутат України «Ю»

Викриття угруповання, яке отримує хабарі за використання повноважень народних депутатів України (оперативна зйомка)
00:00:34 У межах операції детектив у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угруповання «Ф» та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів. Під час зустрічі «Ф» запропонував детективу «Д» зустрітися з народним депутатом України, якому голова комітету доручив цей напрямок.
00:01:50 На наступній зустрічі, яка відбулася 27 липня, посередник «Ф» познайомив детектива «Д» із згаданою особою – народним депутатом «Ю». Під час спілкування «Ю» розповів, що він є ініціатором відповідного законопроекту та всі питання щодо правок «замикаються» на ньому.
00:04:14 При цьому під час розмови народний депутат України «Ю» обумовив свою підтримку необхідністю передати йому грошову винагороду, завуалювавши це під пропозицію «допомогти екології» та надати «плюшки».
00:05:25 Далі посередник «Ф» у присутності народного депутата України «Ю» завуальовано попередив детектива «Д» про необхідність передачі незаконної грошової винагороди за внесення правок до законопроекту, називаючи її «плюшками».
00:07:05 29 липня 2020 року посередник «Ф» роз’яснив детективу «Д», що саме він та народний депутат України «Ю» мали на увазі під словами «плюшки» та «допомога екології».
00:08:39 Після цієї зустрічі на мобільний телефон детектива «Д» від посередника «Ф» надійшло повідомлення про суму неправомірної грошової винагороди, яку він та народний депутат України «Ю» хочуть отримати за сприяння у внесенні правок до законодавства України.
00:09:05 Після підтвердження детективом «Д» своєї готовності сплатити зазначену суму народний депутат «Ю» зареєстрував проєкт правок, про що посередник «Ф» повідомив детективу «Д».
00:09:53 7 серпня посередник «Ф» отримав від детектива «Д», який діяв у межах спеціального завдання, 13 тисяч доларів США, зазначивши, що 10 тисяч із них він передасть народному депутатові України «Ю».
00:11:50 У подальшому посередник «Ф» зустрівся з народним депутатом «Ю», якому передав частку незаконної грошової винагороди.
00:12:30 13 серпня народний депутат «Ю» підтвердив отримання грошової винагороди разом із посередником «Ф».
00:12:50 Під час зустрічі 20 серпня народний депутат «Ю» розповів про попередні факти отримання неправомірної вигоди народними депутатами під час прийняття законів у сфері «зеленої енергетики», а також роз’яснив механізм запланованого розподілу винагороди від компанії, яку представляє детектив «Д», за прийняття запропонованих ним змін до законодавства.
00:16:16 Народний депутат України «Ю» повідомив детективу «Д» про те, що для прийняття необхідних йому законодавчих змін Верховною Радою України останній повинен передати йому незаконну грошову винагороду в розмірі 200 тисяч доларів США декількома частинами, а також у майбутньому передбачити передання народному депутату України «Ю» 3% акцій статутного фонду іноземного підприємства, яке буде побудовано в Україні.
00:19:45 Через декілька днів посередник «Ф» надіслав на мобільний телефон детектива «Д» повідомлення з вимогою передати 50 тисяч доларів США для продовження процедури внесення змін до законодавства.
00:20:06 Таким чином на 26-27 серпня співучасники планували отримати частку запропонованої ними грошової винагороди, а подальші дії детектива «під прикриттям» мали на меті встановити та задокументувати протиправні дії інших учасників злочинної корупційної схеми. Але за обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання та обмежитися оцінкою тих доказів, які були зібрані до цього моменту.
В результаті на цей час посередника «Ф» притягнуто до кримінальної відповідальності, а матеріали та проєкт підозри відносно народного депутата «Ю» скеровані до Генерального прокурора, оскільки чинне законодавство передбачає її виключне право притягати до кримінальної відповідальності народних депутатів України.
Незважаючи на це, злочинна корупційна схема отримання незаконних винагород за рахунок використання повноважень народних депутатів України ліквідована. Національне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснює слідчі дії, спрямовані на викриття та притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, включно зі службовими особами, які сприяли припиненню виконання спеціального завдання, незалежно від їхніх посад та політичної приналежності.
Subscribe

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment