emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

ПЕТРУ ПОРОШЕНКО – 55

ПЕТРУ ПОРОШЕНКО – 55
Я часто сумую за тими роками. За роками, коли так – було важко і страшно. Коли писав на ФБ бравурний пост, мовляв «все гаразд – прорвемося», а у самого кістки зводило від думки «що буде завтра?» Коли бувало засинав над ноутом – бо весь день пробігав між роботою і волонтерським фондом, а у вечері сів написати щось на ФБ. Проте.
Були звершення. Не щось там глобальне – а прості і зрозумілі речі. Берці «Талан» на мембрані. Форма «укропіксель», яку вдосконалювали через спільні засідання представників Міноборони, швейників і блогерів. Новий сухпай. Е-декларування. Фільми, які дивитися можна стало не тільки через відчуття патріотизму. Та багато всього.
Головне – було відчуття, що країна рухається в правильний бік. Що там наверху – свої, і ці свої рухають країну куди треба. Хоча – ох і важко ж їм було! Язиком плескати – не мішки тягати. У нас за попередні роки з’явилися цілі спільноти, які не робили ні чорта крім як критикували владу. Тим самим ті дивовижні люди зайнялися знову – і не могли збагнути, чому мусить бути якось інакше?
А там наверху цього всього ніби не помічали – і наполегливо робили своє. Команда президента Порошенка ніби задалася метою на кожну брехню відповісти реальним звершенням. Їм – про страшного Кононенка. Вони – Україна піднялася на 7 пунктів в рейтингу корупції Transparency. Їм – про «торгівлю на крові». Вони – припинили купувати газ у Росії та зробили так, що «Газпром» став винний «Нафтогазу», а не навпаки. Їм – про бариг і мародерів. Вони – тим що Україна увійшла в п’ятірку постачальників харчів до ЄС та збільшила частку ЄС в структурі зовнішньої торгівлі України до 42%. Їм про Іловайськ і Дебальцево. Вони зробили ЗСУ одною з найсильніших армій світу, впровадили національну форму, берет «марун», берет морпіхів, вітання «Слава Україні». Їм закидали Ліпецьку фабрику і зв’язки з Москвою. Вони створили справжній ренесанс українського кіно і впровадили квоту у 75% на все українське на ТБ і радіо. Тощо й тощо.
Прибутковий океанський флот. Прибуткові Нафтогаз (як там зараз?) і Укрзалізниця. Відкриття реєстрів майнових прав. Відміна печаток. Банківська система України стала рекордно прибутковою. Турбота про людей з обмеженими можливостями. ПроЗЗоРо. 200 з гаком нових відкритих підприємств. Томос і Помісна церква. І нарешті – вінець. Децентралізація.
Таке було – я пам’ятаю. Я читав стрічки новин – і пишався своєю країною. Я бачив як майбутнє втілюється – тут, поруч. А нині…
А нині, вже півтора роки як, зелена влада силиться звинуватити команду Порошенка бодай в чомусь. Довести бодай якусь їхню провину. І що? З Гладковського зняли браслет. Справа про «Роттердам+» закрита, а сам «Роттерадам» уже повернутий – на тлі безкінечних шахтарських страйків. Проти працівників ДБР, що штурмували колекцію картин родини Порошенків суд зобов’язав порушити кримінальну справу. Єдина спроба засудити Порошенка завершилася провалом. Керівники ДБР вже розповідають, що їх примушують фабрикувати справи проти Порошенка. І все це за умови, що зеленим ну от просто конче треба доказати бодай щось – Зеленський пообіцяв що Порошенка «чекає багато різних пригод і різних вироків». Ну-ну!
Петро Порошенко продовжує робити своє – так само як і раніше. Так само допомагає боротися з COVID-19. 130 тисяч захисних костюмів, 50 тисяч тестів, а ще маски, апарати ШВЛ, тощо і тощо. До скандалу дійшло, коли Зеленський сфотографувався з лікарями – а ті в костюмах від Порошенка.
Сьогодні у Петра Олексійовича день народження – йому виповнилося 55 років. Навряд чи він прочитає цей мій допис. Але хотів би побажати йому здоров’я і сил. То нелегко – «будувати Україну на злість українцям», як казав гетьман Павло Скоропадський. То тяжко - робити справу, а в замін вислухувати кілометри брехні і наклепів. Але Україна міняється. І міняється на краще. Так, міняється важко і болісно – як безліч націй до нас. Інакше не буває – на жаль.
Дякую, президенте. Дякую за плече біля якого кортить стояти. Пліч-о-пліч.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments