emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зеленський - корупціонер

Знаєте, в нашій країні дуже суворі закони щодо корупції. Наприклад, якщо чиновник чи депутат буде безкоштовно жити в чужому помешканні, або безкоштовно їздити на чужому авто - він 100% потрапить під приціл антикорупційних органів. По мінімуму такій людині загрожують довгі пояснення в НАЗК. Дисциплінарна відповідальність та внесеня до реєстру корупціонерів. При найгіршому - кримінальна стаття та суд. Теж саме чекає на чиновника, якщо він забув внести в декларацію коштовне майно - годинник чи щось таке. Подарунки? До 1000 гривень. Більше? Декларуй! Лобіюєш бізнес, який з тобою пов’язаний? Конфлікт інтересів - йди виправдовуюся. Та відповідай за законом.
Майже кожен депутат минулого скликання зіштовхувався з цією антикорупційною системою. Маю власний досвід повної перевірки почався з того, що я забув внести в першу електронну декларацію невелику виплату страхової компанії після ДТП. Це коштувало мені довгих пояснень, піврічної переписки з НАЗК. Повного вивертання свого стиля життя та доходів починаючи з 1998 року. Коротче, приємного було мало.
Звичайно, ця система не ідеальна. Але бар’єри розставлені суттєві.
І ось ми маємо найнароднішого та найчеснішого президента сучасності. Який не соромлячись розповідає про якихось загадкових «меценатів», які будуть за власний кошт оплачувати його передвиборчий піар у вигляді анонсованого опитування. Піар ціною в мінімум 5 мільйонів доларів. Мінімум - тому що я порахував цю суму виходячи з показника 1 доллар за анкету. Насправді витрати на таке «опитування» можуть бути вдвічі більшими. Тому що ніяких безкоштовних «волонтерів» біля дільниць насправді не буде. Людям, які будуть збирати анкети треба буде платити. Перед цим - платити за друк. За логістику. За підрахунок.
Що це, виходячи з нашого антикорупційного законодавства? Не ні що інше, як використання Зеленським власного посадового становища для отримання вигоди. Нехай і політичної. Із залученням непрозорих мільйонів доларів, які можуть трактуватися в якості подарунка Володимиру Олександровичу. Це оплата сторонніми особами гігантських витрат на забаганки президента. Це цілий мікроавтобус чужих грошей, на якому Зеленський буде кататися без наслідків для себе. Не декларуйчи. Але з подальшими «подяками» цим неназваним олігархічним «меценатам» (тому що мобілізувати за тиждень таку кількість грошей можуть тільки олігархи) в якості державних потоків, преференцій, дотацій. Тому що такі «подарунки» завжди робляться із розрахунком на подальші «подяки».
Це - і є корупція в її первозданному вигляді!
Це розкладання самої держави, в якому Зеленський виступає в якості олігархічного спільника.
В чому особовий цинізм цієї ситуації? В тому, що перше питання цього корупційного за суттю, і протизаконного за формою опитування буде стосуватися корупції.
Корупція - це не тільки і не стільки про хабарі. Це перш за все про викорстання посади та держави у власних приватних інтересах. Це про приватизацію держави для власної вигоди.
Саме тому Зеленський - корупціонер. Який просто долучився до клубу тих, хто роками паразитує на нашій державі.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments